Jaké možnosti výběru vám běžně nabídnou převodové elektromotory?

Jaké možnosti výběru vám běžně nabídnou převodové elektromotory?

Převodové elektromotory jsou speciální podskupinou elektromotorů, které jsou vybaveny převodovými funkcemi. Jednoduše jsou tak použitelné v případech, kdy by klasické elektromotory selhaly na tom, že se nedokáží samy o sobě přizpůsobit okolním podmínkám a potřebám mechanismu, jehož jsou součástí.

Jenže stejně tak jako u volby klasického elektromotoru, můžete také v případě převodových motorů vybírat z neskromného množství možností, které elektromotory standardně nabízejí. Jedněmi z těch největších možností je přitom volba toho, jaké převodovky budete používat.

Jak mohou být jednotlivé motory rozdílné?

Jednotlivé převodové motory Bühler mohou být rozdílné na základě opravdu velkého množství záležitostí. Na jedné straně jsou tady především ty záležitosti, které jsou specifické pro jednotlivé druhy převodovek. Podle toho, jaká převodovka je aplikovaní do konkrétního systému se totiž mohou výrazně odlišovat i jednotlivé varianty v efektivitě a funkci. Ve většině případů navíc zcela běžně můžete narazit na to, že jsou převody dělány o různých velikostech, což výrazně ovlivňuje jejich rozsah.

Šnekové převodovky nabídnou hlavně vysokou dostupnost

Některé převodové systémy budou pochopitelně dražší a hůře dostupné, zatím co jiné budou dostupné velice jednoduše. Jedněmi z těch, u kterých je dostupnost opravdu vysoká, jsou takzvané šnekové převodovky Bühler. Svůj název získaly podle tvaru, který opravdu šneka může připomínat. Uvnitř převodovky je ale velice jednoduchý mechanismus, který je bytelný, a přitom na výrobu laciný. To se také odráží na pozitivní ceně převodovek.

Dražší, ale extrémně efektivní planetové převodovky

Pokud chcete ale investovat větší peníze do maximálně efektivity, tak jsou tu planetové převodovky Bühler. Jedná se o jednu z důmyslnějších konstrukcí, které jsou schované uvnitř pevného zapouzdření. Jsou tak hůře dostupné pro servis, ale přesto jsou ze všech možných důvodů mnohem více používané než levnější varianty. Mají totiž mnohem lepší přenos točivého momentu, efektivitu i možnost rozsahů převodů. Díky tomu jsou tak oblíbeny v různých mechanismech.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář