Nejbezpečnější varianta plotů kolem průmyslových i soukromých pozemků

Nejbezpečnější varianta plotů kolem průmyslových i soukromých pozemků

Plot má pro každý pozemek opravdu velké množství funkcí. Jednou z těch funkcí, kterou má ale především, je co největší bezpečnost. Někteří spíše sázejí na estetiku a design než na bezpečnost v první řadě. Jenže například pro průmyslové pozemky není estetika rozhodně tak důležitá.

Většina lidí by tak mohla celkem jednoduše nabýt takového dojmu, že jedinou možností, jak udělat bezpečný plot, je řada doplňků jako jsou elektrické nebo bezpečnostní systémy, nebo dokonce ostnaté dráty. Pro zajištění opravdu dobré bezpečnosti ale potřebujete mnohem méně.

Svařované panely namísto pletiv

Není žádnou vzácností, že lidé používají i na podobné pozemky pletiva. Pletiva jsou na sto procent jedním z nejdostupnějších, a dokonce i nejlépe realizovatelných typů plotů, ale mají pochopitelně také svoje velké nevýhody. A to právě bezpečnost. Dostat se skrze pletivo zabere opravdu pár minut, stačí dobré štípačky.

Jenže svařované panely, leč designově si mohou přijít dost nápadně podobné, jsou rozhodně odlišný případ. Panely jsou tvořeny mnohem pevnějším a tlustším materiálem, který bez průmyslové techniky nejde zničit.

Zcela jiný způsob organizace

Organizace plotu je další zásadní potřeba, která může ovlivnit, jak moc je plot bezpečný, nebo naopak velice zranitelný. Příkladem jsou hlavně sloupky. Nezabetonované kulaté sloupky jsou pro případného útočníka opravdu záležitostí na několik málo minut. Jenže vedle toho například silnostěnné jeklové sloupky, používané právě u svařovaných panelů, jsou překážkou i pro mnohou těžkou techniku, která by se přes ně chtěla dostat.

Přelez, prolez ale hlavně nepodlez!

Takto koncipovaný plot se může zdát dost silný, ale časem by se mohlo poukázat na jedno z jeho opravdu mála slabin. A to je možnost jej podlézt. I na to ale chytré hlavy myslí a nabízí jednoznačné řešení. Jedná se o takzvané podhrabové desky. Desky jsou z betonového materiálu, velice podobné obrubníkům, jen jsou užší a mnohem vyšší. Podhrabat je by pro dospělou osobu znamenalo úctyhodnou díru měřící pár metrů do hloubky, což už opravdu odradí každého nezvaného návštěvníka.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář