Využití dřevěných bedýnek v interiéru

Využití dřevěných bedýnek v interiéru

Obsah

Dřevěné bedýnky a palety v šikovných rukách vždy najdou své uplatnění. Pokud si pořídíte několik opravdu kvalitních, můžete s nimi i vy vytvořit jedinečnou a praktickou bytovou dekoraci přímo na míru. Univerzální jsou nenalakované bedýnky, vybírat ale můžete z mnoha povrchových úprav.

Regály a knihovny

Pokud máte doma dřevěné policové regály, můžete dřevěné bedýnky použít místo textilních košíků na uskladnění nezbytností. Budou odolnější a k dřevěnému regálu se skvěle hodí. Případně z bedýnek můžete vystavět celou knihovnu, avšak v takovém případě musí být opravdu kvalitní a pevné.

Typická kresba dřeva a jasná zeleň rostlin se k sobě dokonale hodí. Tak proč z bedýnek nevytvořit efektní závěsné květináče? Stačí do všech rohů navázat silnější sisalový provázek nebo jutové lano a zavěsit ke stropu.

Něco pro domácí mazlíčky

Jestliže patříte mezi nadšené kutily, můžete potěšit své domácí mazlíčky. Vyvrtejte do dna bedýnky dva kulaté otvory o něco menšího průměru, než jsou misky na krmení a vodu, a dopřejte jim vlastní jídelní stůl. Pod bedýnku se navíc dá leccos schovat – třeba pytel s granulemi. Pevným spojením několika bedýnek s otvory zase můžete vyrobit přírodní prolézačku pro kočky.

Místo polic

Dřevěné bedýnky se hodí místo polic do dětského pokoje. Samozřejmě si s nimi můžete nejdřív trochu pohrát, dřevo je ideální materiál na zdobení ubrouskovou technikou, polepování tapetami nebo na barvení pestrobarevnými barvami. Pak už jen stačí bedýnky přivrtat dnem ke stěně.

Podobně můžete vyřešit i problém s věčně rozházenými botami a botníkem, pod kterým se nedá pořádně uklízet. Přivrtejte bedýnky ke stěně (ve vodorovném i svislém směru) na chodbě a využijte je jako odkladový prostor pro tenisky, kozačky, gumáky či pantofle.

Pokud se na žádné velké tvoření příliš necítíte, nevadí. Dobře vypadá i samotná bedýnka postavená vedle postele místo nočního stolku nebo vyztužená polštářem a sloužící jako taburet pro děti.

 

 

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář