Domů / Doporučujeme / Svařujte bezpečně

Svařujte bezpečně

Pracujete jako svářeč? Máte firmu, která se zabývá tímto řemeslem? Pak potřebujete nejen kvalitní výrobky, ale i ochranné pomůcky pro práci, aby nedošlo k úrazu. Kde seženete žáruvzdorné rukavice nebo materiály pro svařování?

Přídavné materiály pro svařování

Svařování je skvělým řemeslem, protože v tomto odvětví lze pevně spojit miniaturní výrobky i velké objekty. Vytvoří se tak dokonalý, nerozebíratelný spoj. Většinou se svařování provádí tavením za vysokých teplot i tlaku. Kdybychom se na toto podívali z pohledu fyziky, tak vzniknou nové meziatomární vazby. Za běžných podmínek neroztavíte železo, aby se mohlo spojit více kusů. Při svařování se působí tlakem, teplem i oběma faktory naráz. Svařují se kovové i nekovové materiály, i když je pravda, že s kovem se pracuje nejčastěji. Pokud potřebujete spojit více částí, někdy jsou zapotřebí i přídavné materiály pro svařování. Jimi mohou být svařovací dráty, například ty pro svařování Metal Inert Gas a Metal Active Gas, což jsou nejběžnější svařovací metody v Evropě. Pomůckou jsou i MMA elektrody, ty slouží k ručnímu svařování právě obalenou elektrodou, jež je optimální u metod tavného svařování kovu elektrickým obloukem.

Kvalitní žáruvzdorné rukavice

Při práci v tak vysokých teplotách a s rozžhavenými kovy musíte používat ochranné prostředky. Nezbytností jsou žáruvzdorné rukavice, které jsou termoizolační, a hodí se tak do extrémních teplotních podmínek, ať se to týká horka nebo chladu. Lze je použít ve svářečství i mrazírnách. Tyto pomůcky jsou často vyrobeny z preox-aramidové, PBI®-aramidové či silikátové tkaniny, navíc mají další vnitřní izolaci. Pokud si budete vybírat rukavice, podívejte se, jakou mají odolnost vůči sálavému a kontaktnímu teplu a mrkněte, k čemu jsou určené. Běžné tepelně odolné rukavice zvládnou až 750 °C, existují však typy, jež odolají až 1100 °C. Ovšem jde spíš o krátkodobou ochranu, nelze tak třeba hodinu držet takto rozpálený objekt. Však se podívejte na e-shop Wirpo.cz, kde je spousta výrobků pro řemesla náročná jako třeba svařování.

O angelo

Shlédněte také

Psa si do bytu nepořizujte. Jaký mazlíček je vhodnější?

Psa si do bytu nepořizujte. Jaký mazlíček je vhodnější?

Obsah1 Ježek, aneb trocha přírody do interiéru2 Morčata, aneb když toužíte po mazlení3 Plazi pro …

Napsat komentář