Svařujte bezpečně

Pracujete jako svářeč? Máte firmu, která se zabývá tímto řemeslem? Pak potřebujete nejen kvalitní výrobky, ale i ochranné pomůcky pro práci, aby nedošlo k úrazu. Kde seženete žáruvzdorné rukavice nebo materiály pro svařování?

Přídavné materiály pro svařování

Svařování je skvělým řemeslem, protože v tomto odvětví lze pevně spojit miniaturní výrobky i velké objekty. Vytvoří se tak dokonalý, nerozebíratelný spoj. Většinou se svařování provádí tavením za vysokých teplot i tlaku. Kdybychom se na toto podívali z pohledu fyziky, tak vzniknou nové meziatomární vazby. Za běžných podmínek neroztavíte železo, aby se mohlo spojit více kusů. Při svařování se působí tlakem, teplem i oběma faktory naráz. Svařují se kovové i nekovové materiály, i když je pravda, že s kovem se pracuje nejčastěji. Pokud potřebujete spojit více částí, někdy jsou zapotřebí i přídavné materiály pro svařování. Jimi mohou být svařovací dráty, například ty pro svařování Metal Inert Gas a Metal Active Gas, což jsou nejběžnější svařovací metody v Evropě. Pomůckou jsou i MMA elektrody, ty slouží k ručnímu svařování právě obalenou elektrodou, jež je optimální u metod tavného svařování kovu elektrickým obloukem.

Kvalitní žáruvzdorné rukavice

Při práci v tak vysokých teplotách a s rozžhavenými kovy musíte používat ochranné prostředky. Nezbytností jsou žáruvzdorné rukavice, které jsou termoizolační, a hodí se tak do extrémních teplotních podmínek, ať se to týká horka nebo chladu. Lze je použít ve svářečství i mrazírnách. Tyto pomůcky jsou často vyrobeny z preox-aramidové, PBI®-aramidové či silikátové tkaniny, navíc mají další vnitřní izolaci. Pokud si budete vybírat rukavice, podívejte se, jakou mají odolnost vůči sálavému a kontaktnímu teplu a mrkněte, k čemu jsou určené. Běžné tepelně odolné rukavice zvládnou až 750 °C, existují však typy, jež odolají až 1100 °C. Ovšem jde spíš o krátkodobou ochranu, nelze tak třeba hodinu držet takto rozpálený objekt. Však se podívejte na e-shop Wirpo.cz, kde je spousta výrobků pro řemesla náročná jako třeba svařování.

O angelo

Shlédněte také

Díky ověřenému velkoobchodu s textilem ušetříte desetitisíce ročně. Jaký vybrat?

Lámete si hlavu s pravidelným sháněním kvalitního oblečení pro své zaměstnance? Chcete, aby byli chránění …

Napsat komentář