AKU šroubovák – jaké jsou jeho výhody a proč po něm sáhnout?

AKU šroubovák – jaké jsou jeho výhody a proč po něm sáhnout?

Obsah

Úspora času a energie. To jsou aspekty, nad kterými uvažuje snad každý kutil. Nikomu se nechce plýtvat silami na dílčích činnostech, které mohou zastat speciální nástroje jako je AKU šroubovák.

AKU šroubovák – jaké jsou jeho výhody a proč po něm sáhnout?
Zdroj: Unsplash.com

 

Co je to AKU šroubovák?

Kladívko a šroubovák patří mezi neodmyslitelné pomůcky při práci se dřevem a podobnými materiály. Cvičená ruka dokáže do navrtaného otvoru dostat šroub během několika málo sekund. Elektrický šroubovák si s tímto úkonem poradí doslova mrknutím. Přístroj totiž dokáže vytvořit rotační pohyb s takovým množstvím otáček, aby nedošlo k poškození materiálu či zranění. Svoji práci tedy odvede velice rychle.

Na co si dát pozor?

S šestihranem, nebo se sklíčidlem? Záleží na tom, k jakým činnostem budete šroubovák využívat. Pro montáže předmětů s předvrtanými otvory (skládání nábytku, PC skříní, komponentů rozvodných sítí) sáhněte po šroubováku s šestihranem. V opačném případě vyberte variantu se sklíčidlem. Ten poslouží i jako vrtačka.

Výběr podle převodových stupňů

  • Jednorychlostní – prodávají se v různých rychlostech. V závislosti na počtu otáček za sekundu je použijete jak na šroubování, tak na vrtání.
  • Dvourychlostní – dvě rychlosti umožňují využití pro vrtání i šroubování. Jsou nejrozšířenější, pořídíte je tedy téměř kdekoliv.
  • Třírychlostní – univerzální nástroj s malým kroutícím momentem.

Jaký šroubovák vybrat?

AKU šroubovák Bosch patří mezi nejrozšířenější produkty. Jedná se o prověřenou značku, která dodává na trh širokou škálu nářadí pro kutily i profesionály (AKU vrtačka Bosh, nabíjecí stanice…). A Bosch šroubovák má v tomto sortimentu nezastupitelné místo.

AKU šroubovák – jaké jsou jeho výhody a proč po něm sáhnout?
AKU šroubovák BOSH možná najdete i ve své dílně – zdroj: Unsplash.com

 

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář