Co nesmí chybět v žádné chytré domácnosti?

Co nesmí chybět v žádné chytré domácnosti?

To, co bylo ještě před pár lety výmyslem ze sci-fi filmů, se stává skutečností. Chytré domácnosti mohou už dnes několika kliknutími na telefonu ovládat teplotu v místnosti, rozsvítit světla po celém bytě nebo si při příchodu domů nechat přehrát svou oblíbenou skladbu.

5 tipů pro milovníky moderních technologií

Chytré doplňky vám mohou zpříjemnit den hned od rána. LED zrcadla v koupelně nemusí plnit jen funkci dodatečného osvětlení, ale mohou vám ukázat čas, přehrávat hudbu pomocí Bluetooth technologie, zapnout vyhřívání, které zabrání mlžení po ranní sprše a fungovat jako efektní meteostanice. Už při čištění zubů tedy budete vědět, zda si obléci tričko, nebo si do práce přibalit raději deštník.

Vadí vám, když v zimních měsících po příchodu z práce domů musíte rukama tápat po stěnách a hledat vypínač, abyste si konečně mohli zout boty a sundat kabát? Pak se vám bude hodit chytré osvětlení. Můžete ho ovládat prostřednictvím mobilní aplikace a rozsvítit v místnosti ještě předtím, než do ní vstoupíte. Pokud ho spárujete s chytrým asistentem, lze ho ovládat i hlasem. Není problém ani měnit intenzitu a barvu světla podle nálady.

I teplo přispívá k celkovému komfortu

Jak světlo, tak teplo přispívá k našemu komfortu. Chytrý termostat umí dálkově ovládat vytápění i klimatizaci podle vámi nastavených programů. Tím můžete značně snížit své náklady za energie. Jednotlivé typy mohou využít geolokaci pro automatické vytápění před příchodem domů, být ovládané hlasem nebo mít schopnost předvídání teploty.

Pokud vám záleží na bezpečí vaší domácnosti a všech jejích členů, určitě investujte do chytré bezpečnostní kamery. Ty se dají jednoduše propojit s telefonem, tabletem nebo notebookem, na který automaticky dostanete oznámení, jakmile kamera zaznamená neobvyklý pohyb. Pokud ji zkombinujete s chytrými dveřmi, které se otevírají otiskem prstu, bude vaše domácnost téměř nedobytná.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář