Využití povlakování kovů v průmyslu

Využití povlakování kovů v průmyslu

Obsah

Povlakování kovů fluorplastovými povrchy má své opodstatnění a je vyhledáváno pro své unikátní vlastnosti. Povlakovaný kov je nepřilnavý, snižuje tření a odpuzuje vodu. Jinými slovy se bavíme o teflonování a dalším povlakování typu Xylan, Hylar, Rilsan a jiné.  Zajímavá metoda úpravy může být například také fosfátování.

Teflonování a jeho výhody

Teflonování využíváme nejvíce v potravinářském a chemickém průmyslu. Můžeme ho vidět například na kuchyňském nádobí nebo chemických nádobách. Zde potřebujeme, aby byl výrobek odolný zejména při vysokých teplotách a byl zdravotně nezávadný. Především metoda teflonování PFA se vyznačuje chemickou odolností a vysokou nepřilnavostí.  PFA povlaky specializované společnosti nabízejí v práškové, ale také kapalné formě, dle přání klienta.

Méně známý Xylan

Další technika povlakování kovů fluorplastem je povrchová úprava Xylanem. Používá se k povrchové úpravě mnoha součástek, jako jsou například různé šrouby, ventily nebo konektory. Xylan je používán jako suché mazivo díky svému nízkému tření. Protože je toto povlakování méně známé než teflonování, nebojte se obrátit na specializovanou firmu, která vám poradí. Může pro vás být totiž vhodná třeba úplně jiná technika povlaku.

Fosfátování a jeho využití

Fosfátování je proces, při němž se vytváří povlak na kovovém povrchu, který není rozpustný v organických rozpouštědlech anebo ve vodě.

Výhody takové metody jsou následující:

  • vytváří dobrou ochranu proti korozi kovových součástí
  • zvyšuje přilnavost maziva k povrchu
  • snižuje tření
  • zabraňuje podrezivění nátěru – kov pod malbou je dobře chráněn.
  • je elektricky nevodivý

Kontaktujte specializovanou firmu a nechte si poradit přímo od specialistů s bohatými, která možnost je pro vás ta pravá. Jistě vás neodmítnou a rádi vám pomohou a navrhnou individuální řešení pro vaše výrobky.

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář