Foukaná izolace je hitem při stavbě nízkoenergetických dřevostaveb

Foukaná izolace je hitem při stavbě nízkoenergetických dřevostaveb

Při stavění moderních dřevostaveb se dnes využívá celá spousta technologií. I díky inovativním a nejnovějším technologickým postupům se daří pomalu, ale jistě mazat všechny mylné domněnky o dřevěném bydlení, které sídlí v hlavách odpůrců dřevostaveb. Mezi takové moderní technologie patří i foukaná izolace, která je mezi společnostmi stále více využívaná.

I když je pravdou, že dřevo je vynikajícím tepelným izolantem, přesto se i dřevostavby zateplují. Důvodem toho je zajištění toho, že teplo nebude unikat ven a že se tak nezvýší energetická náročnost rodinného domu. To, aby nevznikaly tepelné mosty a teplo neunikalo z dřevěného příbytku, zajišťuje foukaná izolace.

Foukaná izolace má mnoho výhod

Jak již bylo zmíněno, foukaná izolace patří k moderním technologiím, které zabraňují ztrátě tepla z domácnosti. Patří k opravdu oblíbeným způsobům, jak zateplit dřevostavbu. S sebou nese celou spoustu výhod. Kupříkladu se dostane do sebemenší mezery v dřevostavbě, čímž nevzniknou žádné tepelné mosty, kterými by se dostávalo teplo ven. Foukaná izolace je v podobě minerální vaty, která neobsahuje prakticky žádná chemická pojiva nebo lepidla a po jejím použití nevznikne žádný odpad, který by se musel odklízet.

Zejména to, že po foukané izolaci nevznikne žádný zbytečný materiál, to zákazníka nadmíru těší. Zaplatí totiž jenom za to, co mu na stěnách skutečně zůstane.

Dřevostavba foukanou izolaci oceňuje

Pokud se takzvaná foukaná izolace použije při stavbě dřevostavby, nový příbytek tím pádem získá nejen lepší izolační, ale také akustické nebo požární vlastnosti. Bezesporu tedy mluvíme o moderní technologii, která velkým hitem zůstane i v budoucnosti.

Obecně lze říct, že za budoucnost i při stavbě dřevostaveb lze považovat veškeré novinky a inovace, které jsou nejen ekonomické, ale také ekologické.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář