Domů / Dům a byt / Jaké druhy lešení nejčastěji využijete na stavbě

Jaké druhy lešení nejčastěji využijete na stavbě

Realizace nebo komplexní rekonstrukce jakéhokoli objektu patří mezi zdlouhavé a náročné činnosti. Hlavní roli hrají především šikovné ruce zedníků a jiných profesí. Nesmírně důležité je ale také specifické vybavení, bez něhož se na stavbě zkrátka a jednoduše nelze obejít. Typickým příkladem budiž i mnohé druhy lešení. Práce ve výškách je velmi náročná a vykonávat jednotlivé činnosti z plošiny, případně nějak jinak, by bylo jednak nebezpečné a jednak maximálně neekonomické. Jaké druhy lešení tedy existují a u které firmy si je lze výhodně pořídit?

Klasické fasádní lešení

Zřejmě nejznámější je klasické fasádní lešení. Vždyť právě po něm se lze dostat i do výšky několika pater. U fasádního lešení byste si měli dát pozor na to, aby se skládalo z pevných a bytelných ocelových trubek s vysokou nosností. Celý systém by měl disponovat okopovými lištami a také zdvojeným vnějším i vnitřním zábradlím. Nezapomeňte si zkontrolovat i atesty. Soustřeďte se přitom hlavně na normy ČSN a SSN. Mimo jiné je nezbytné, aby veškeré součásti byly kompatibilní.

Stěnové bednění

Jakousi klasiku mezi lešením představuje i stěnové bednění. Při jeho pořizování se zaměřte na jednotlivé dílce, které by se měly pohodlně spojovat prostřednictvím klínových spojek. Právě ony dokážou celý systém srovnat a poskládání bednění lze zvládnout pouze rukama. Jinak samozřejmě bednění není problém skládat i s pomocí jeřábů a jiné stavební techniky. Nezapomínejte ani na hmotnost komponentů. Optimální je, když největší dílce svou hmotností nepřesahují 85 kg.

Pronájem, či prodej?

Vše se odvíjí od četnosti využití lešení. Ať už potřebujete cokoli, a to třeba i mobilní oplocení nebo mobilní lešení, podívejte se do nabídky společnosti Scaserv a jistě si vyberete. K dispozici je zde spousta různých druhů lešení za výhodné ceny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Proč jsou střešní pálené tašky tak oblíbené?

Obsah1 Výhody pálených tašek2 Kde koupit pálené tašky?2.1 Mohlo by vás zajímat Střešní pálené tašky …