Jak si opravit netěsnící okna?

Obsah

Kvalitní okna dokážou výrazně snížit energetickou náročnost domácnosti. V zimě skrz ně uniká menší množství tepla, tudíž není nutné tak intenzivně vytápět jednotlivé místnosti. V létě pak dobře provedená okna přispívají ke komfortní teplotě v interiérech. Nejčastější problémy u oken vznikají v důsledku špatného těsnění, které je mnohdy zapotřebí kompletně vyměnit. Dokážete to i sami, pokud jste alespoň trochu zruční, je však nutné si ohlídat pár věcí.

Zjištění profilu

V první řadě je nezbytné zjistit profil oken. Nejjednodušším způsobem je nahlédnutí do dodacího listu od výrobce, který vám okna v minulosti prodal. Jestliže už je u sebe nemáte, pak je třeba se poradit s odborníky, případně si vyzkoušet vzorky jednotlivých typů a velikostí těsnění, obvykle jsou k dispozici na prodej za rozumnou cenu.

Koupě těsnění

Jakmile máte zjištěný vhodný profil, lze přistoupit k samotnému nákupu těsnění do oken. Stačí, když si změříte obvod křídel a rámů, u nichž chcete okenní těsnění měnit. Vždy je přitom lepší si pořídit přeci jen trochu delší těsnící prvky, protože se ne vždy může vše podařit hned napoprvé. Nebudete pak muset provádět novou objednávku, což by vás kromě starostí mohlo stát i peníze navíc za dopravu.

Seřízení oken

Těsnění může být jen jedním z problémů, které se týkají špatně fungujících oken. Mnohdy je po výměně zapotřebí okna ještě správně seřídit. Seřízení oken už je poměrně složitou a sofistikovanou činností, takže se do ní raději nepouštějte svépomocí a zavolejte si na pomoc profesionální řemeslníky. Totéž platí také pro žaluzie do oken, dojde-li u nich k nějaké závadě na konstrukci, potažmo na ovládacím systému. Stačí navštívit web společnosti Správa oken, která kromě prodeje těsnění do oken provádí rovněž samotné opravy a seřizování. Prohlídku nemovitosti přitom zajistí bezplatně.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář