Jak se pozná kvalitní interiérová klika?

Jak se pozná kvalitní interiérová klika?

Obsah

Při zařizování domova nesmíme opomenout ani kliku na dveře, která je sice drobností, na druhou stranu se velkou měrou podílí na celkovém dojmu z interiéru. Pokud přemýšlíte nad tím, jak by taková správná interiérové klika měla vypadat, pojďme se podívat na to, jak ji podle bytových designérů ve snůšce nekvalitních provedení najít.

Neexistuje obecné řešení

Kvalitní interiérová klika je taková, která se nedokáže zavděčit všem. Zkrátka a dobře sto lidí a sto chutí, proto nelze obecně říct, jaké kliky se řadí mezi skutečně kvalitní, protože každý člověk má na tento domovní prvek zcela jiné požadavky. Zatímco někdo dveřní kování upřednostňuje minimalistické a z kovu, jiný dává přednost plastu, protože se mu do interiéru více hodí. To, že je rozdíl v jejich životnosti, je druhořadý fakt, který jde stranou, pokud preference hrají větší roli.

Obecně platí, že kvalitní interiérová klika by měla nejen sednout do vkusu uživatele, ale také by měla hezky doplnit zbytek interiéru. Měla by jít ruku v ruce s celkovým pojetím, v němž se interiér nese. Zatímco moderní bytové jednotky sází hlavně na minimalismus, historické budovy ponechávají v popředí spíše vintage historické kousky.

Ergonomie jako jediná vlastnost určující skutečnou kvalitu dveřního kování

Dalo by se říct, že tím jediným, co dokáže určit skutečnou kvalitu dveřní kliky, je ergonomie čili vlastnost, kterou příliš mnoho klik nemá. Při výběru proto sledujte úchop kliky, což je opravdu základní parametr. Svou velikostí musí být optimální pro všechny členy domácnosti.

V nejlepším případě instalujte kliku, která je mírně větší, než aby byla zbytečně maličká a naprosto tím nezapadla do větších prostor, kde by se spíše ztratila.

Pozor na ostré hrany

V souvislosti s ergonomií čili i tvarem dveřního kování jsou ostré hrany v úchopové části kliky. Hledejte spíše oblá řešení, která jsou pro používání daleko komfortnější.

 

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář