Vlastní sbírka brouků je pro někoho splněný sen

Vlastní sbírka brouků je pro někoho splněný sen

Obsah

Mnoho z nás si v dětství přálo mít svou vlastní sbírku brouků. Během pandemických měsíců se stále více lidí vrhalo na koníčky, na které dříve neměli čas. Vlastní sbírka brouků se tak stala jejich splněným snem.

Musíte vědět, jak na to

Základem jsou kvalitní vitríny, do kterých neproniká vzduch a zajišťují optimální podmínky a ochranu proti roztočům. Vitrína pro sběratele brouků musí splňovat individuální požadavky každého sběratele. Musí být rozměrem i rozložením připravena vystavit ty nejvzácnější kousky, které si sběratel doveze.

Je to titěrná práce

Asi každý, kdo to již jednou zkusil, moc dobře ví, o čem je řeč. Přesná práce, kdy se musí brouk vypreparovat, není rozhodně pro každého. Obzvláště v případě, kdy je brouk větší, se jedná o časově poměrně náročnou aktivitu. Nejprve se brouk musí ze spodní části rozříznout, následně vyvrhnout a vyčistit. Je potřeba vzniklou ránu vycpat vatou a nechat vysychat, a to po dobu delší než jeden týden. Až poté se bude exemplář umisťovat do rámečku. Samozřejmostí je umístění prostředku proti roztočům, který zajistí, že se sbírka bude těšit dlouhé životnosti.

Pozor na chráněné druhy

Když se dáváte do práce, je samozřejmě těžké se nenechat unést. Stále byste měli mít na paměti, že roháči a nosorožíci, mimo jinými druhy, jsou u nás vzácní a jsou také chránění. Najít pod ztrouchnivělým dřevem ale můžete i pestrobarevné ploštice, kovaříky, tesaříky, nebo třeba střevlíky.

Některé druhy je možné i koupit

Speciální burza, která se koná na našem území, je skutečně pozoruhodná. Dá se na ní totiž pořídit i některé druhy, které v naší přírodě rozhodně nenaleznete. Nymfy i dospělce si tak můžete přivézt přímo do své sbírky, aniž byste museli cestovat po celém světě. Dospělce si přitom můžete vychovat i z larvy. Tu však musíte stále rosit a krmit. Měli byste ji také udržovat v pokojové teplotě.

Vlastní sbírka brouků je skutečně působivá.

 

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář