Dřevěná vs. WPC terasa: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Dřevěná vs. WPC terasa: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Obsah

Dřevo a WPC. To jsou dva nejpoužívanější materiály při stavbě venkovních teras. Po kterém materiálu sáhnout a kolik za něj zaplatíte? Čtěte v tomto článku.

Dřevěné materiály

Dřevo patří mezi léty prověřené materiály. Přece jen nás provází už tisíce let. Používali ho už naši pravěcí předkové. Nezastupitelné místo má také na moderním trhu. Využívá se zejména v interiérech, při budování domů a jejich střech. Jak to ale vypadá v exteriérech?

Při správném ošetření může vydržet bez poškození dlouhá léta. Právě odolnost ale patří mezi slabiny této suroviny. Vyžaduje také pravidelnou péči ze strany majitele. Doporučuje se napouštět ji alespoň několikrát do roka olejem. Při výběru je pak nutné dbát i na původ a cenu. Tady totiž platí, že čím dražší, tím lepší. U levného smrku či borovice si můžete být jistí, že i při neustálé péči budete muset prkna po několika letech vyměnit.

Kompozitní materiály

Terasové prkno WPC na první pohled nemá se dřevem nic společného. To ale není pravda. Prkna WPC jsou tvořena z 60 procent dřevem a ze 40 procent kvalitním polymerem. Díky kombinaci těchto materiálů dochází ke spojení jedinečných vlastností obou surovin.

Pro svoji vysokou odolnost vůči vodě se často používá i u bazénů. WPC terasa je díky těmto atributům bezúdržbová. Sice musíte počítat s větší investicí při budování bazénu či WPC terasy, kalkulace před samotným započetím stavby vám ale pomůže s přípravou na nutné náklady.

Kolik mě bude terasa stát?

Ke spočítání potřebných financí ke stavbě a realizaci použijte kalkulátor WPC terasy. Jedná se o intuitivní nástroj, který vám při zadání potřebných parametrů vypočítá:

  • počet potřebného materiálu,
  • plochu terasy,
  • cenu za realizaci.

Kalkulátor WPC a dřevěné terasy vám tak během několika minut ukáže, co všechno budete ke stavbě potřebovat. Navíc můžete rovnou objednat její stavbu. Během několika kliknutí tak zařídíte vše potřebné.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář