Paravan, doplněk do interiéru, který si zamilujete
SONY DSC

Paravan, doplněk do interiéru, který si zamilujete

Řekne – li se „paravan“, většina z nás si představí film pro pamětníky nebo doplněk v obchodě sloužící pro převlékání. Málokdo si však uvědomuje, že to může být i dokonalý designový kousek pro zajímavé členění prostoru nebo vytvoření kousku soukromí.

Jeho lehkosti a mobility lze využít v každé místnosti našeho domova, dokonce i v interiéru moderně zařízeném. Výhodou paravanu je, že jej můžete kdykoli složit a uložit například pod postel.

Materiál na výrobu

Na výrobu se mohou využívat téměř veškeré materiály. Na konstrukci se většinou používá dřevo, bambus nebo kov. Výplň může být vyrobena z plastu, skla, látky, papíru nebo materiálu, z něhož je vyroben rám. Zvolit si můžete ze široké nabídky různých variant, především podle stávajícího zařízení interiéru, do něhož bude paravan umístěn. Může být nenápadný díky přírodnímu provedení a zároveň vám místnost zútulní. Může také ale barevně vynikat a tím se stane solitérem celé místnosti, jíž dodá originalitu a specifický výraz. Pokud si opatříte provedení poloprůhledné, můžete si hrát se světlem a stínem, máte tak možnost vymyslet, kterou část místnosti skrýt do stínu a kam naopak pustit světlo.

Využití

Paravan můžeme využít v každém prostoru. V obývacím pokoji působí jako dekorace. Můžete jím však také oddělit pracovní koutek s počítačem od zbytku místnosti nebo vytvořit soukromý prostor třeba pro chvilku na čtení. V ložnici jím oddělíte prostor na převlékání a části na spaní. Podobné využití může mít i v koupelně. Zde také může oddělit bidet nebo toaletu od ostatní části místnosti. V dětském pokoji velice dobře poslouží dětem pro hry či umístění hraček. Můžete na něj připevnit kapsáře, které nabízejí další prostor pro uskladnění hraček menších. V poslední době nachází uplatnění i v kancelářských prostorách, zejména v otevřených kancelářích typu „open space“. Zde může zaměstnancům dopřát alespoň částečný pocit soukromí.

Některé varianty jsou odolné vůči počasí a povětrnostním podmínkám. Tady se nabízí možnost využití jako efektního doplňku na terasách či balkonech. Ochrání vás nejen před větrem, ale třeba také před zvídavými sousedy.

O Makawiel

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …