Jak pověsit záclony a závěsy, aby dobře vypadaly?

Jak pověsit záclony a závěsy, aby dobře vypadaly?

Záclony a závěsy mají neobyčejnou schopnost zútulnit a oživit interiér. Ovšem jen v případě, že je pověsíme správně a nepodceníme ani zdánlivé detaily.

Velkou roli hraje způsob uchycení, což většinou zastávají garnýže. Ty musí ladit jak se samotným závěsem, tak s celkovým stylem interiéru. Například dřevěné garnýže vyniknou spíš v tradičních interiérech a ve spojení s přírodními barvami, kovové garnýže se hodí do moderních interiérů plných nerezových doplňků a výrazných barev. Kolejnicové garnýže se přisazují přímo na strop a opticky protáhnou prostor do výšky. Jsou k dostání v různých barevných provedeních.

Jak záclony uchytit?

Co se týče uchycení záclon a závěsů, máte hned několik možností –pomocí tunýlku v horním lemu, kterým tyč provléknete, pomocí flexi háčků, pomocí řasicí pásky a pomocí kroužků a žabek. Některé závěsy už mají kroužky zašité v sobě. První způsob sluší klasickým záclonám a lehkým závěsům. Flexi háčky jsou všité přímo do textilu a vytváří efekt dvojitých záhybů, které pěkně drží tvar.

Řasicí pásku využijete všude tam, kde je žádoucí opravdu bohaté nařasení. Páska se našije na vrchní část závěsu nebo záclony. Stažením šňůrek se pak látka krásně nařasí a toto nařasení se nerozruší ani při roztahování. Hustota řasení se odvíjí od typu pásky. Kroužky a žabky svědčí těžším látkám a bohatému řasení. Vybírejte je ve stejném designu, jako je garnýž. Pokud už záclony mají kroužky všité do horního lemu, je práce jednodušší, stačí je navléknout do tyče a závěs už sám vytvoří efektní a pravidelné nařasení.

Závěrem

Bohatě nařasené záclony a závěsy vypadají moderně a vzdušně. Proto ale musí být celkový rozměr látky minimálně dvakrát tak široký, než je samotné okno. Na věšení záclon si vyhraďte dostatek času a vždy dbejte především na svoji bezpečnost. Pak budete mít ze svého interiéru opravdovou radost.

 

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář