Co jsou to směšovací ventily a jakou mají funkci ve vodovodních systémech?

Co jsou to směšovací ventily a jakou mají funkci ve vodovodních systémech?

Jedná se o jednu z komponent, o které byste mohli na první pohled říct, že vás opravdu nemá čím překvapit. Jenže zcela naopak budete překvapeni tím, že jednoduchá mechanická součástka jako je směšovací ventil, může vykonávat svoji funkci s velice rozdílnou efektivitou i kvalitou.

Stejně tak jako u čehokoliv jiného jsou i směšovací ventily s mnoha variantami od běžných komponentů bez pokročilých funkcí až po komponenty, které vám mohou nabídnout možnosti pokročilého nastavení nebo dokonce automatizace.

Jak se dá řešit automatizace mechanických součástí?

Určitě vás napadá, jak chceme řešit automatizaci u mechanických součástí, které jsou jinak víceméně statickým prvkem. Pochopitelně v tomto případě budeme řešit takové možnosti, které nebudou pro svoji funkci potřebovat žádný dohled ani nic podobného. V našem případě mohou takovou funkci plnit servopohony ARM ProClick.

Servopohony jsou zařízení, která mohou jednoduše manipulovat s nastavením mechanické součástky. Krásou na tomto řešení je, že je kompletně kompatibilní se všemi komponenty z výrobní série. Navíc není potřeba udělat cokoliv navíc. Příkladem můžeme říct třícestný směšovací ventil, který ve vašem systému už máte pevně usazený. Při jiném řešení by znamenalo vylepšení na automatizovanou součástku kompletní výměnu právě onoho ventilu za jiný. Jenže v případě ProClick technologie jednoduše stačí aplikovat servopohon na ventil a ten se okamžitě dostane pod vaši kontrolu se vším pohodlím.

Ventily s termostatickými funkcemi

Funkcí směšovacích ventilů je pochopitelně mísení studené a teplé vody. Najdeme je nejen v topných systémech, ale ve všech vodovodních rozhraních, které můžeme běžně v nemovitostech potkat. Za normálních okolností je nějak nastavené směšování podle průměru. Jenže je více možností, jak můžete směšování kontrolovat. Moderní termostatické ventily ATM jsou technologií, která je vylepšena o kvalitní termostat. Ten dokáže už na místě směšování kontrolovat výslednou teplotu vody. Díky tomu tak můžete nejen jednodušeji kontrolovat, ale také regulovat vlastnosti výstupní vody.

 

 

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář