Cenu zlata si hlídejte především u prodejců. Jde o vaše peníze

Cenu zlata si hlídejte především u prodejců. Jde o vaše peníze

V případě, že se chystáte koupit investiční zlato jako pojistku proti znehodnocení peněz v důsledku rostoucí inflace, máte dnes na výběr z poměrně velkého množství eshopů a kamenných poboček obchodů. Na co si dát pozor, když si pořizujete zlaté slitky?

Zlato a komoditní burza

Cena zlata je dána zejména jeho aktuální hodnotou na komoditní burze. Zjistit se dá snadno na internetu, obvykle se uvádí za jednu trojskou unci, z níž se pak dá vypočítat hodnota zlata za jeden gram. V obchodech jsou k mání zlaté slitky už od pouhého jednoho gramu, ale i mnohem dražší produkty, tudíž je zlato dostupné prakticky pro kohokoliv, kdo má nějaké úspory.

Nabídky tuzemských prodejců leckdy nereflektují burzovní hodnotu zlata

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Pocházejí nejčastěji ze švýcarských rafinérií. Je tedy logické, že za zlato zaplatíte o něco více nežli třeba Němci a Švýcaři. Možná právě proto zde najdete značné rozpětí cenových nabídek, mohou se lišit až o 10 %.

Pavel Trtík, zakladatel eshopu zlate-mince.cz, říká: „Slitek ze stejné rafinérie, o stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Jak ale praxe ukazuje, rozdíly jsou mnohdy opravdu markantní. Je tedy nezbytné, abyste si před koupí provedli důkladnou analýzu a srovnání nabídek jednotlivých prodejců. Investiční zlato pak nakupujte u těch, kteří jsou levní a působí na trhu alespoň několik let.

Vždy byste v rámci nákupu investičních zlatých slitků měli obdržet certifikát o ryzosti a původu. Díky němu pak zlato bez problémů prodáte, až to pro vás bude výhodné, respektive nutné.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář