Svařovací zdroje a další potřeby pro kutily

Obsah

Jako správní domácí kutilové se určitě nebojíte pustit ani do tak náročného úkonu, jakým je svařování. K tomu, abyste si mohli bez potíží svařit nějakou tu trubku, je ale zapotřebí mít k dispozici vhodný svářecí zdroj a také ochranné pomůcky, bez nichž na tuto činnost raději zapomeňte.

Svářečky

Při výběru svářečky dnes máte možnost volit z mnoha variant. Pro kutilské potřeby je vhodná zejména invertorová svářečka, protože se poměrně snadno ovládá. Její výhodou je rovněž lehkost, tudíž ji bez větší námahy přenesete na místo, kde chcete svařování provádět. Moderní invertorové svářečky vás přitom mohou vyjít doslova jen na pár tisíc korun, což je investice, kterou je zkušený kutil rozhodně ochotný investovat.

Kvalitní svářečka by vždy měla mít indikátor zapnutí, dále pak nesmí chybět přepěťová, proudová a tepelná pojistka. Kromě toho si při výběru všímejte toho, zda má například ramenní popruh. U některých prodejců jsou popruhy a další příslušenství zdarma, a to včetně ochranné kukly.

Ochranné kukly

Při svařování je velmi důležitá bezpečnost práce. Vzniká totiž ostrý jas a jiskry. Proto je nesmírně podstatné si chránit především obličej, konkrétně tedy zrak. Rozhodně se vyplatí investovat do ochranné kukly, pokud ji už nedostanete jak součást svářečky v rámci jednoho nákupu. Moderní variantu představují samostmívací kukly. Nejenže dokážou automaticky reagovat na intenzitu světla, takže vaše oči v každé situaci dokonale ochrání, ale jsou zároveň pohodlné a mají odklopný zorník, tudíž je při pauzách není zapotřebí sundávat z hlavy celé.

Prodejce svařovacích potřeb

Máte-li zájem o koupi nové svářečky, samostmívací kukly, elektrod a dalšího vybavení, navštivte internetový obchod Pantermax, který se na tyto druhy zboží přímo specializuje a nabízí širokou škálu produktů pro domácí kutily i profesionální řemeslníky.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář