Tepelné čerpadlo - moderní forma vytápění pro domácnost

Tepelné čerpadlo – moderní forma vytápění pro domácnost

Princip tepelného čerpadla lze přirovnat k principu, na jakém pracuje lednička. Teplo se získává z okolního prostředí, nejčastěji ze vzduchu, nebo ze země prostřednictvím trubek zakopaných v zemi, jimiž obíhá nemrznoucí směs, která z okolní zeminy „natahuje“ teplo.

Tepelné čerpadlo se může vyplatit

Peníze jsou jedním z faktorů pro nákup tepelného čerpadla. Obvyklá doba návratnosti investice do tepelného čerpadla je zhruba 5 až 7 let. Komfort je dalším z faktorů. Lidé, kteří dříve topili dřevem, ocení bezúdržbovost tepelného čerpadla se zachováním nízké ceny vytápění.

Většina tepelných čerpadel vzduch/voda může zároveň v létě fungovat jako zdroj chladu pro klimatizace domu či bytu (Pardubice a Hradec Králové jsou lokality, kde operuje firma Recu-Clim, sponzor článku).

Získání dotace na tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je ekologickým zdrojem tepla a v České republice je jeho pořízení podporováno Státním fondem životního prostředí ČR. V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám je na tepelné čerpadlo vzduch/voda možné získat dotaci až 75 000 Kč, na tepelné čerpadlo se systémem země/voda pak až 100 000 Kč. Je však důležité zmínit, že na získání dotace nevzniká automaticky nárok a jednou z hlavních podmínek je, aby maximální měrná potřeba tepla na vytápění byla rovna 150 kWh/m2 za rok. Odborný posudek v hodnotě až 5 000 Kč stát pokrývá.

Tento článek sponzoruje firma Recu-Clim, autorizovaný český prodejce klimatizací, rekuperací a tepelných čerpadel. Od Recu-Clim především odebírají tepelná čerpadla Pardubice i jiná menší města v okolí, zároveň od nich také odebírá tepelná čerpadla Hradec Králové a přilehlá města.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …

Napsat komentář