Plánujete zahradu?

Plánujete zahradu?

Je léto, a to je nejvhodnější období pro stavební práce, a to nejen pokud jde o výstavbu domů či rekonstrukce bytů, ale i pokud jde o stavební úpravy v okolí domu a v zahradě. Možná zrovna zakládáte zahradu nebo ji plánujete trochu pozměnit a lámete si hlavu, jak dodat zahradě správného ducha a ten správný šmrnc.

Základem každé zahrady jsou terénní úpravy. Zejména pokud nemáte rovný a pravidelný pozemek, budete určitě řešit vyrovnání terénu či jeho oporu. A to je právě ideální příležitost, jak spojit hezké s užitečným. Využijte opěrné zdi či zídky, která dokáže nejen podepřít terén a zamezit nežádoucím sesuvům, ale dokáže být i ozdobou zahrady a rozbít její jednotlivost.

Plánujete zahradu?

Podobnou službu i v rovinatém terénu vám prokáží suché zídky či okrasné zídky.  Zídky lze navíc vybudovat nejen z nejběžnějších kamenů či zděné, ale k dispozici jsou i různé nové materiály, jako např.dřevoplast nebo imitace dřeva z betonu. Materiály lze samozřejmě i kombinovat. Zídky mohou pomoci vydělit v zahradě jednotlivé zóny podle jejich využití, mohou zajistit větší soukromí a mohou také sloužit jako výrazný ozdobný architektonický prvek v zahradě. Rádi je tak využívají i zahradní architekti. Výhodou suchých zídek je navíc to, že je zvládnete postavit mnohdy i sami. Pokud však plánujete zídku vyšší a navíc s opěrkou funkcí, určitě je vhodné poradit se s odborníky tak, aby zídka splnila vše požadované a byla bezpečná.

Pokud tápete, kdo by vám mohl pomoci s materiálem či vybudováním, neváhejte navštívit Firemniprofil.cz. Naleznete na něm velké množství firem dle oborů, a to včetně jejich hodnocení a mnohdy i včetně fotodokumentace výsledků jejich činnosti. Jednoduše a na jednom místě tak můžete vybrat dodavatele, jehož práce se vám bude nejvíc líbit. Hned budete mít k dispozici i veškeré kontakty, tudíž nic nebude bránit rychlé domluvě.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář