Právě teď je vhodné nakupovat zahradní nábytek

Večerní grilování a obědy na čerstvém vzduchu měli Češi vždycky rádi. Letos si jich patrně kvůli uzavřeným hranicím budou užívat ještě více než kdy jindy. Není tohle dostatečný důvod trochu zmodernizovat zařízení zahrady a pořídit nový zahradní nábytek?

Venku začíná být pěkně a mnozí Češi jsou místo chození do práce zavření doma, takže mají více času na zvelebování vlastního bydlení. E-shopy s nábytkem přitom běžně fungují, proto neváhejte a objednejte si zahradní nábytek i vy!

Stůl a židle jsou jen základ

Kdo se chystá na zahradě grilovat či obědvat, ten potřebuje stoly a židle. Ve většině případů vychází nejlépe pořídit si je jako celé sety. Právě nyní na začátku nové sezóny jsou některé starší kousky k dispozici ve slevě. Slevy na sety zahradního nábytku má například nábytek Atan na webu Atan.cz.

Pro pravou zahradní pohodu se však hodí spíš lehátka, houpací sítě nebo pohodlné gauče. I ty jsou vhodné ven, nábytek s polstrováním ovšem musíte schovávat pod střechu.

Správný materiál je oříšek

  • Plastový nábytek je naštěstí na ústupu, s nevzhlednými bílými či tmavě zelenými židlemi se setkáte méně a méně. Ty ostatně v nabídkách seriózních obchodů s nábytkem ani nenajdete, koupíte je spíš ve velkých hypermarketech. Plastový nábytek působí ovšem levně a nemá moc vysokou životnost.  Zdánlivě sice odolává dešti, ale pokud chcete, aby vydržel, je třeba ho skladovat v garáži nebo sklepě a vystěhovat ho jen v případě potřeby.
  • Velké oblibě se těší umělý ratan. Jestliže si zakoupíte kvalitní ratanový nábytek, budete nadšení. Nejlevnější typy prodávané v supermarketech a hobby centrech ale velmi rychle podléhají vlivu vlhkosti a mají nižší nosnost. Nákupu ratanového nábytku u specialisty se nemusíte bát.
  • Kovový zahradní nábytek je také výborný, jeho nevýhodou je snad jen to, že ve velkém horku hodně hřeje a v zimě zase dost studí.
  • Favoritem je dřevo všech možných druhů. Je pocitově teplé, při správném ošetření povrchu dlouho vydrží. Co však nepotěší, je vyšší cena.

Základní podstatné informace nyní víte, je na čase pustit se do výběru!

O angelo

Shlédněte také

Zlikvidujte svůj autovrak za jeden den, a ještě si vydělejte. Jak?

Rozbilo se vám nedávno auto, ale nechcete utrácet za složitou opravu? V takovém případě ho …

Napsat komentář