Na jaké ryby můžeme líčit na podzim?

Na jaké ryby můžeme líčit na podzim?

Obsah

Na podzim si ryby hledají potravu, která jim zajistí dostatek tukových zásob, a tedy i přežití tuhé zimy. Zároveň s naspořenou energií šetří – o to více pak musí být aktivní rybáři. Na jaké ryby si na podzim můžete políčit?

Klasika v podobě kaprů

Kapři jsou celoroční klasikou. Na podzim vám při lovu vystačí kapří kuličky a krmná boilies s živočišnou příchutí či podobné návnady na kapry. Kapři, kteří za celý rok nasbírali dostatek zkušeností s rybářskými háčky, budou opatrnější, proto je třeba k nim přistupovat šetrně a s citem. Ideální je chytat je na plavanou, během slunných dní na mělčině, během chladnějších zase v hlubších vodách.

Amuři

S přicházejícím podzimem se vytrácí přirozená potrava amurů, tedy trávy, řasy a čerstvé spadané listí. Proto se s chutí pustí třeba i do nastraženého rohlíku. Lovit je třeba spíše za slunných dní a za úplného bezvětří, jakmile teplota vody klesne pod 10 stupňů nebo fouká vítr, jejich aktivita ustává.

Sumci

S trochou štěstí na podzim narazíte na velké sumce. Nejvíce se zdržují na místech, na která přes den svítí slunce, aby se ještě před zimou naposledy vyhřáli. Ještě při 10 stupních se dá ale na háček přilákat kapitální úlovek. Nastražit je třeba o něco hlouběji, kde je o něco silnější proud. V optimálním případě by se měl na dně nacházet potopený strom nebo pařez, kde se schovávají.

Dravé ryby

Štiky, candáti, okouni a jiní dravci mají na podzim opravdové žně. Rybolov nám mohou zkazit jen neustálé výkyvy počasí, jakmile se ale teplota a tlak alespoň na chvíli ustálí, jsou záběry téměř jistotou. Výjimkou jsou snad jen candáti, kterým zhoršující se počasí nijak nevadí a dál vyráží za hledáním potravy. Zkuste chytat více u dna, kde se dravci pohybují.

Podzimní lov může být zdlouhavý a nepohodlný, počasí už přeci jen není tak přívětivé, jako tomu bylo v létě. Najít vhodné místo k lovu může trvat i několik dní. Pokud ale vytrváte, dost možná se podzim stane vaším neoblíbenějším rybářským obdobím.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář