Směšovací ventil může plnit více funkcí, než jenom prosté směšování vody!

Směšovací ventil může plnit více funkcí, než jenom prosté směšování vody!

Směšovací ventily jsou jednou z technologií, které jsou s námi už neuvěřitelně dlouhou dobu. Patří mezi nejzákladnější a zároveň i nejjednodušší komponenty, které můžeme standardně potkávat ve všech vodovodních systém v domácnostech, na úřadech, ve fabrikách a kdekoliv jinde.

Zároveň se ale jedná o jedny z těch komponentů, které dokázaly projít nemalou evolucí. Na samotné směšovací ventily se totiž dívá dlouhou dobu jako na šanci, kde můžeme efektivně pracovat s možnostmi celého topného systému. A právě dnes se podíváme na to, jaké možnosti vám může směšovací ventil do domácnosti přinést ve svých modifikacích.

Automatizace už od samotných ventilů

Jsme v době, kdy je automatizace doslova průvodním jevem. Nemůžeme se dneska už v klasickém životě vyhnout tomu, že se budeme potkávat s automatizovanými přístroji a systémy, které za nás budou mnohé úlohy velice efektivně plnit. Například jde o automatizaci na základě čidel. V takovém případě jsou směšovací ventily osazeny nejčastěji servopohonem, který na základě příkazů může manipulovat s jejich nastavením. Díky tomu tak můžete pracovat se směšováním vody bez fyzického přístupu k ventilu.

Termostatické funkce jsou praktické i zvyšují bezpečnost

Pojem termostat určitě zná víceméně každý, kdo si tento článek čte. Ve své podstatě jde o to, že termostat neustále přeměřuje teplotu v reálném čase. V různých formách jej můžeme potkávat jak u plynných, tak i pevných nebo tekutých látek. Nejvíce se ale jeho pojmenování usadilo právě u tekutých látek a v prostředí, kde termostat funguje právě pro regulaci teploty vody. Speciální termostatické ventily jsou tak právě termostatem vybaveny. V reálném čase tak dokáží sledovat teplotu vody, díky čemuž se může stát systém schopnějším.

Využívá ho totiž do značné míry například většina systémů pro automatické vytápění, nebo hlídání konzistentní teploty vody. Jenže mimo toho je možné nastavit limity pro termostatický směšovací ventil. To má největší výhodu v tom, že tak můžete ochránit například děti či seniory před opařením, protože voda nepřesáhne dané stupně. Stejně tak můžete ve veřejných prostorách i nastavit přesné rozmezí teploty vody.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář