Svařování nerezu: jak to probíhá?

Svařování nerezu: jak to probíhá?

Obsah

Svařování nerezu samo o sobě není příliš složité. Je však potřeba dodržet některé zásady, které jsou pro tuto metodu svařování nezbytné. I proto k tomuto procesu dochází zejména ve společnostech, které se kovovýrobou či strojírenstvím zabývají. Jak na to?

Svářečka na nerez

Svařování nerezu má svá jasná pravidla. Abyste tuto metodu zvládli, potřebujete svářečku na nerez. Ty mohou být klidně klasické v podání nejběžněji vyráběných svářeček MIG/MAG, nebo vářečky TIG. Kvalitní svářečka na nerez, u které se při jejím výběru dbá především na hodnoty proudu a zatěžovatele. Samozřejmostí při svařování je také kvalitní ochranné vybavení.

Co je vlastně nerez

Zde přichází hlavní kámen úrazu – vždy totiž musíte vědět, co právě svařujete. Nerezová ocel, tedy materiál, který nepodléhá korozi, má určité vlastnosti. Jedná se především o to, že materiál nerezu je ocel s vysokou mírou čistoty. Doprovodných prvků, mezi které se řadí nejvíce fosfor a síra, zde je pouze takové množství, aby byla jejich maximální míra označena jako 0,025 procent. Nerez tedy může být legovaná i nelegovaná ocel.

Co je nutné dodržet

Při svařování nerezu musíte dbát na správnou volbu přídavného materiálu. Právě ten zajistí, že bude svár pevný a dobře provedený. Samotné svařování můžete provést například metodou TIG, svařováním obalenou elektrodou, nebo pomocí metody MIG/MAG.

Nejrychlejší postup

Zřejmě nejrozšířenější je metoda MIG/MAG. Tento postup není náročný na vzdělání osoby, která svár provádí. Sváry také přibývají relativně nejrychleji. Mezi další výhody této metody se pak řadí vysoký odtavný výkon. Pro svařování nerezu můžete využít jak metodu MIG, tak i MAG, kde je použit aktivní plyn.

Kvalitní sváry

Snad ještě kvalitnější výsledek svařování se vám podaří při metodě TIG. Zde docílíte při použití wolframových elektrod skutečně pevných a kvalitních švů. S touto metodou se vám navíc podaří svařovat také tenké plechy. Samozřejmě při svařování můžete kromě wolframových elektrod využít také další materiály, které budou například obsahovat oxidy kovů vzácných zemin.

Svařování nerezu je možné pomocí několika způsobů.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář