Čištění a revitalizace studní

Čištění a revitalizace studní

Máte na pozemku vlastní studnu? Pak máte neuvěřitelnou výhodu, o kterou je třeba pečovat, poněvadž zřízení studny nové již není tak jednoduché, jako tomu bývalo v minulých letech. Studna jako zdroj vody je k nezaplacení. Každá studna jednou za čas vyžaduje údržbu, čištění či větší revitalizaci. Skruže samozřejmě podléhají zubu času, kvalita vody může být díky zevním vlivům proměnlivá a čas se může podepsat i na stavu čerpadla.

Čištění či revitalizace studny není úplně jednoduchou záležitostí a obvykle se neobejdete bez pomoci odborníka, a to minimálně při rozboru vody, který je vhodné resp.v některých případech i nezbytně nutné udělat. Následuje vyčerpání vody, poté lze přistoupit k odbahnění a vyčištění a pokračovat je třeba dezinfekcí studny. Zároveň je třeba zkontrolovat a opravit spáry, případně skruže. Jakmile je studna čistá, opravená a vydezinfikovaná, přichází na řadu opětovný rozbor kvality vody. Mnohdy je s čištěním studny spojena i kontrola čerpadla, které bohužel také nevydrží na věky a čas od času je třeba jej opravit či vyměnit za zcela nové, aby mohla studna opět sloužit dle potřeb.

Část údržby pokud jde např. o údržbu spár a skruží často provádí majitelé sami, ale je třeba si uvědomit, že studna je poměrně specifický prostor, kdy oprava a údržba je poměrně náročná a vyžaduje mnohdy specifické dovednosti a vybavení a oprava či údržba vlastními silami může být i velmi nebezpečná. Určitě je tak dobrým řešením oslovit odborníky.

Pokud si nejste jisti, kde takové odborníky nalézt, stačí zadat do vyhledávače poptávej.cz a využít systému poptávky. Do jednoduchého formuláře zcela bezplatně a nezávazně vyplníte informace o zakázce, přidáte případně fotky či plánky a následně vaše poptávka již putuje k prověřením dodavatelům. Poté si jen v klidu domova vyberete takovou nabídku, která vám bude nejlépe vyhovovat.

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář