Plastový bazén a zastřešení bazénů – to je ideální kombinace
bazény

Plastový bazén a zastřešení bazénů – to je ideální kombinace

Chcete si vybudovat opravdové domácí wellness? Postavte si na zahradě plastový bazén. A nezapomeňte jej zastřešit. Bez toho to nebude ono.

Pro zahradní wellness si v našich klimatických podmínkách rozhodně nestačí postavit bazén, který nemá zastřešení. Zatímco bez něj si jej užijete stěží dva měsíce v roce, se zastřešením se pro vás koupací sezóna natáhne od konce dubna až do konce října. To už se pak plastový bazén a zastřešení bazénu rozhodně vyplatí.

Plastový bazén vám bude sloužit desítky let

Rozhodně ne každý bazén umí odolat zubu času. Ty nadzemní nemají dostatečnou stabilitu. Jste si jisti, že dokážete udržet děti krotké, aby se nevěšely na zdi nadzemního bazénu? Nad tyto bazény se rovněž hůře instaluje zastřešení. Buď musíte vyzdít kolem podezdívku, na kterou pak kolejnice pro posuvné zastřešení postavíte, nebo budete pořizovat dražší vyšší zastřešení. A přesto nebudete s nadzemním bazénem spokojeni – už jen z vizuálního hlediska. Že se vám nechce kopat bazén do země? Věřte, že to je to nejmenší!

Kvalitní zapuštěný plastový bazén do země umí nabídnout skutečnou odolnost, a to pokud jde o UV záření, mrazivé zimní, ale i horké letní teploty. Odolá chlóru a mechanickému poškození. Kromě toho se do něj mnohem snadněji vstupuje než do bazénu nadzemního. A jelikož vám bude sloužit pravděpodobně 50 let, věřte, že to v určitém věku oceníte.

Zastřešení bazénů, které není pouhým kompromisem

Mnoho majitelů zahradních bazénů by vám mohlo povídat o tom, jakým procesem si v souvislosti se zakrytím bazénu prošli. Nejdříve to zkusili zcela bez něj. To se pak koupací sezóna proměnila spíše v maraton čistění bazénu. Bez jakéhokoliv zakrytí neudržíte bazén zcela čistí ani s dobrou filtrací. Navíc voda, která se přes den zahřála, velice rychle přes noc chladne. Ráno budete v bazénu opět za otužilce.

Plastový bazén a zastřešení bazénů – to je ideální kombinace

Obvykle pak řada majitelů bazénu, pořád ještě ve snaze ušetřit, přešla k zakrývání plachtou. Ti chytřejší si ji koupili nebo předělali na horizontální naviják. Přesto vždy jde o práci pro dva lidi. Neustálé zakrývání a odkrývání bazénu vede k tomu, že se pomalu začnete koupání v něm vyhýbat. Nemluvě o tom, jak jsou bazény zakryté pouhou plachtou nebezpečné pro malé děti.

Ten, kdo již dospěl k profesionálnímu zastřešení bazénů, má vyhráno. Nejčastěji bývá z hliníkových profilů osazených komůrkovým polykarbonátem. Perfektně udržuje teplo, chrání bazén před znečištěním i před nechtěným přístupem malých dětí k bazénu. Když si chcete užít koupání pod širým nebem, snadno jej odsunete po kolejnicích.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář