Dřevěná terasa na doživotí? Za určitých okolností ano!

Obsah

Dřevěná terasa? Pokud zvolíte správný materiál a budete-li jí věnovat patřičnou péči, skutečně ji budete mít na doživotí. A po celou dobu jako novou!

Léto na terase? V mnoha případech lepší než v all inclusive rezortu u moře. Obzvláště v době koronavirové pandemie. Že terasu ještě nemáte? To je ale chyba, kterou byste měli co nejrychleji napravit.

Dřevo nemá konkurenci

Dřevěné terasy se začínají těšit velké oblibě. A není se ani čemu divit. Dřevo na pohled coby přírodní materiál velmi dobře vypadá. A příjemné je i na dotek, což platí především na interiérové dřevěné podlahy. Ne každé je však pro stavbu tarasy vhodné.

Měkké, nebo tvrdé?

Při stavbě terasy rovnou zapomeňte třeba na dřevěné palubky. Vyloženě nevhodné dřevo pro stavbu teras je dřevo měkké. Terasa z měkkého dřeva by vám zkrátka dlouho nevydržela. Jiné to však je se dřevem tvrdým a exotickým. To sice bývá dražší, ale terasa z těchto dřevin přežije hned několik generací.

Vhodné dřeviny

Z tvrdých dřevin jsou pro stavbu teras nejvhodnější sibiřský a slezský modřín, z exotických pak jmenujme Bangkirai, Bukit, Merbau a Teak (z jihovýchodní Asie) a Massaranduba, Garapa a Ipe (z jižní Ameriky).

Nemyslete jen na pravidelné nátěry!

Někteří jako nevýhodu dřevěných teras uvádějí jejich údržbu. Ano, dřevěné terasy se bez patřičné péče v podobě pravidelných ochranných nátěrů neobejdou. Tato skutečnost by váš však od pořízení dřevěné terasy neměla odradit. Respektive by neměla být jediným parametrem při rozhodování, jakou terasu zvolit.

Nová terasa? Ne, natřená!

Terasová prkna se v první řadě velmi snadno natírají. Ochranné oleje, které jsou pro ošetřování teras doporučovány (nátěry OSMO), mají tak příjemnou konzistenci, že je s nimi až radost pracovat. Práce s nimi jinými slovy jde velmi rychle od ruky. Terasu zkrátka rychle budete mít jako novou.

Renomovaný dodavatel dřevařských výrobků

S bohatou nabídkou terasových prken se setkáte například v portfoliu renomovaného dodavatele dřevařských výrobků, společnosti AU-MEX, s.r.o. V nabídce spolu se všemi výše zmíněnými druhy terasových prken a nezbytnými ochrannými nátěry však najdete i veškerý materiál pro stavbu podlah a saun. Tedy smrkové a saunové podlahové palubky, deskové materiály, hranoly, překližky, spojovací materiály, zkrátka vše, bez čehož se při práci se dřevem neobejdete. Zboží si navíc prakticky vyberete i objednáte online. A samozřejmě že dorazí přímo k vám domů či kamkoliv, kde jej budete potřebovat. Praktické, že?

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …

Napsat komentář