Travní koberec: Perfektní trávník snadno, rychle a bez nutnosti údržby

Travní koberec: Perfektní trávník snadno, rychle a bez nutnosti údržby

Ačkoliv jsou koberce primárně určeny do interiéru, najde se několik velmi zajímavých výjimek. V posledních letech lidé jeví zvýšený zájem o praktické travní koberce, které nachází využití na místech, kde nelze nebo je zbytečně komplikované vysadit klasický živý trávník. V praxi se pokládají na balkóny, terasy, ale také na sportoviště a další místa. Kvalitní koberec imituje vegetaci velmi věrně a určitě si s ním neutrhnete ostudu.

Travní koberce jsou funkční a zároveň mají dekorativní charakter. Jsou k mání s nopy na rubové straně i bez nich. Lze je využít na pokrytí větších ploch i jako kusové koberce. K typickým vlastnostem patří vysoká odolnost proti vnějším vlivům (včetně UV záření), stálost, snadná pokládka a ekologický charakter.

Travní koberec: Perfektní trávník snadno, rychle a bez nutnosti údržby

Jaký typ travního koberce zvolit?

Sortiment travních koberců sice není tak rozsáhlý, jako je tomu v případě koberců určených do interiéru, ale přesto narazíte na několik základních typů. Ty se od sebe liší délkou vlasu a tedy i způsobem využití:

  • nízký vlas – koberce s nízkým vlasem jsou určeny do míst využívaných při relaxaci a odpočinku (tzn. balkóny, terasy, verandy i zahrady). Tato varianta je příjemná při došlapu a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.
  • vyšší vlastravní koberec s vyšším vlasem simuluje opravdový trávník ještě věrněji, a proto se využívá jako jeho alternativa. I tento typ vyžaduje pokládku na zpevněnou plochu.
  • nižší vlas s hustým podrostem – travní koberce tohoto typu jsou určeny pro pokládku v okolí bazénu, kde slouží jako čistící zóna. Oproti předchozím variantám ještě lépe odvádí vodu.

Travní koberec: Perfektní trávník snadno, rychle a bez nutnosti údržby

Trávník, o který se nemusíte starat

Trávníkové koberce jsou moudrým řešením pro každého, kdo vyžaduje vždy dokonalý trávník bez nutnosti jakékoliv údržby. Nemusí se zalévat, hnojit, sekat ani provzdušňovat. Stačí, když z něj čas od času shrabete napadané listí. Případnému prorůstání plevele pak brání geotextilie.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …