Proč jsou střešní pálené tašky tak oblíbené?

Střešní pálené tašky se vyrábí ze směsi cihlářské hlíny a jílu, jsou estetické a odolné, vydrží klidně i sto let a vyžadují vskutku minimální údržbu. Výsledné střechy jsou atraktivní. Pokud vás tedy čeká rekonstrukce dané části nemovitosti, je na čase poohlédnout se po vhodném řešení. V následujících řádcích se zaměříme právě na pálené krytiny, které jsou na tuzemském trhu stále číslem jedna.

Střešní pálené tašky se v první řadě chlubí dlouhou životností ve srovnání s jinými materiály. Při výrobě je totiž kladen důraz na to, aby pálené krytiny byly takřka nezničitelné a dokonale odolné povětrnostním vlivům.

Výhody pálených tašek

V podstatě nezáleží na tom, jestli zvolíte střešní tašky Bramac, nebo střešní krytiny Tondach, protože v obou případech na vás čeká provedení s minimálními nároky na údržbu. Stačí zkrátka jednou za čas zkontrolovat, jestli není nějaká taška poškozená, aby se případně vyměnila.

Pálená krytina nehnije, navíc je ohnivzdorná a odolná proti hmyzu. Samozřejmě je i konstrukčně spolehlivá a po estetické stránce působivá po mnoho let. Vzhledem k tomu, že pod taškami volně cirkuluje vzduch, dochází k regulaci teploty na střeše, a tím pádem jsou tepelněizolační vlastnosti objektu mnohem lepší.

Zapomenout nesmíme ani na odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Ostatní materiály se při extrémních podmínkách více rozpínají a smršťují, zatímco pálená krytina udržuje celistvost střechy tím, že zvládá i velké výkyvy počasí.

Kde koupit pálené tašky?

Dodavatelů na českém trhu existuje nespočetné množství. Velké oblíbenosti se těší společnost STAV-INVEST, která aktuálně poskytuje výprodej nejen střešních tašek Bramac a Tondach. Stačí se podívat do pestrého produktového portfolia uvedeného prodejce, objednat potřebné množství materiálu a pustit se do práce.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář