Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Obsah

Ať už jste majitel firmy, který se stará o bezpečí nohou svých pracovníků, zaměstnanec, který si pořizuje novou pracovní obuv nebo jen kutil, co si chce chránit nohy před úrazem, vždy volte pracovní obuv podle toho, v jakém oboru práci vykonáváte.

Každý druh pracovní obuvi je specifický a hodí se na něco jiného. Výrobci jako Červa, Panda, CRV, Dunlop a další si dávají záležet, aby byla na trhu dostupná pracovní obuv s různými vlastnostmi a s různým stupněm ochrany nohou. Moderní materiály v podobě kůže, mikrovlákna, usně či PVC jsou velmi odolné a zajišťují odvětrávání nebo naopak voděodolnost obuvi. Podívejte se, pro jaké profese se hodí různé typy pracovní obuvi.

Pantofle a galoše: V kanceláři nebo v salonu je třeba mít nohu v pohodlí

Dlouhé sezení v kanceláři nebo chůze po provozovně je pro nohy namáhavá a je třeba zajistit jim dobré větrání. Pracovní pantofle a galoše jsou nejen pohodlné, ale poskytují potřebnou cirkulaci vzduchu a anatomické tvarování stélky se postará o kvalitní oporu chodidla. Především dámským nožkám jsou určeny pracovní pantofle SANTÉ vhodné i k dlouhodobému nošení v práci nebo na vycházkách.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Sandály: Komfort a ochrana pro řidiče a skladníky

Pro profese, kde není nutná vysoká ochrana, ale jde především o to, aby se noha nepařila, jsou ideální pracovní obuví sandály. Na rozdíl od pantoflů mají sandály uzavřenou patu, takže noha z nich nevyklouzne, a přesto se i ve vysokých teplotách, které mnohdy ve vozidlech nebo ve skladech panují, nebudou potit. Pracovní pantofle mohou mít tužinku ve špičce, protiskluzovou podrážku odolnou pohonným hmotám nebo olejům či ochranu proti okopu. Například pracovní sandály HENFORD jsou navíc vybaveny doplňky pro zvýšení viditelnosti uživatele.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Polobotky: Bezpečí pro strojaře, obráběče kovů a další pracovníky v průmyslu a strojírenství

Všude tam, kde je potřeba chránit nohu nejen před pádem předmětu, ale i před uklouznutím, kontaktem s oleji nebo pohonnými látkami, šlápnutím na ostré předměty či před vlhkem a zároveň dopřát noze volnost pohybu jsou správnou volbou polobotky. Hodí se pro celou řadu profesí. Pracovní polobotky TPU TREKKING DIATTO dokonce vypadají jako klasické trekingové boty a nohy vám ochrání i při výletě s rodinou.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Kotníková obuv: Zedníci i zemědělci si zaslouží mít nohy jako v bavlnce

Práce v terénu a na stavbách je mnohdy náročná a vyžaduje chůzi po nezpevněném a nestabilním povrchu. Nejvíce jsou v tomto případě ohroženy kotníky. Dobrou ochranou před podvrtnutím je kotníková obuv, která fixuje kotník i při uklouznutí nebo pádu. Od pracovní kotníkové obuvi STRONG PROFESSIONAL TIGROTTO můžete očekávat i voděodolnost, ochranu špičky ocelovou tužinkou, stélku odolnou proti propíchnutí, antistatickou a protiskluzovou ochranu a pro vyšší bezpečnost i reflexní prvky.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Mohlo by vás zajímat:

Profesionál nebo kutil? Komfort a bezpečí kotníkové pracovní obuvi ocení každý. Podívejte se na naše tipy

Vysoká obuv: Hutnictví – tvrdá práce s vysokými nároky na bezpečnost

Hutnický průmysl s sebou nese řadu pracovních rizik a obuv pro zaměstnance by měla být kvalitní a hlavně „pořádná“. Vysoká pracovní obuv spolehlivě ochrání nejen chodidlo a kotník, ale i holeňovou část. Podle druhu práce a konkrétních požadavků vyberte i materiál a konkrétní možnosti ochrany, které vysoké pracovní boty nabízejí. Pro lepší představu, vysoká pracovní obuv TOP CLASSIC STRALIS má nejen moderní design, ale také ocelovou tužinku ve špičce a stélce, vysokou absorpční schopnost chránící proti množení plísní a bakterií a je odolná proti kyselinám a olejům.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Gumové holínky: Rybáři i pracovníci v laboratořích musí být chráněni před každou kapkou

Pokud pracujete ve stále vlhkém nebo přímo mokrém prostředí nebo vám hrozí kontakt s nebezpečnými kapalinami, chraňte si nohy vysokými gumovými holínkami. Aby neklouzaly, jsou holínky vybaveny kvalitními podrážkami se vzorkem nebo s podpatkem a rovněž můžete zvolit holínky zateplené, protože při práci v mokru bývá chladno od nohou. Jako ochranu proti kyselinám, bázím a hnojivům zkuste obout pracovní holínky DUNLOP PRICEMASTOR, které jsou rovněž odolné proti opotřebení.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Farmářky: Pro farmáře, a nejen pro ně je tu skvělá klasika

Kdo by neznal pracovní boty farmářky. Tato pracovní obuv chrání nohy pracovníků po generace a stále se těší oblibě. Je univerzální, pohodlná a především odolná. Prodyšná kůže zajistí větrání i v teplejších dnech, za mokra naopak chrání před deštěm. Pracovní obuv BK HONEY ANKLE si můžete pořídit nejen v klasické žluté, ale i v méně obvyklé černé barvě.

Zdravotnická obuv: Lékaři i zdravotníci potřebují něco extra

Dlouhé služby a práce ve specifickém prostředí představuje i specifické požadavky na obuv. Zdravotnická obuv je vyrobena především s ohledem na pohodlnost, komfort a tak, aby se dala rychle nazouvat a vyzouvat. Samozřejmostí jsou prodyšné materiály. A aby se na operačních sálech nebo na chodbách nestala nehoda, je zdravotnická pracovní obuv TIPA vybavena protiskluzovou podrážkou a má bandážovanou stélku obalenou usní pro maximální pohodlí chodidla.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Protipořezová obuv: Lesníci se musí chránit proti pořezu

Práce s motorovou pilou a s těžkými lesnickými stroji si vyžaduje takovou obuv, která je odolná proti pořezu, dá se v ní chodit i v náročném terénu, a přesto je pohodlná. Přesně takové jsou pracovní protipořezové holínky s ocelovou špicí a planžetou a ochranou proti pořezání na nártu a holeni.Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Antistatická obuv: Pro elektrikáře je důležité, aby pod proudem byly jen dráty

Elektrický proud dokáže způsobit nepříjemná zranění, a proto je pro všechny, kteří s ním pracují určena pracovní antistatická obuv. Může být ve variantě pantoflů, polobotek, kotníkových a vysokých bot nebo gumových holínek a antistatickou úpravu doplňují další ochranné prvky. U antistatické pracovní obuvi U-POWER DEVASTATE najdete nejen ochranu proti elektrickému výboji, ale také voděodolnou úpravu, bezpečnostní špičku, anatomicky tvarovanou stélku či ClickOut systém pro rychlé rozvazování.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Zimní obuv: Vlekaři a cestáři ocení teplo od nohou

Když nastane zima, začíná vlekařům, cestářům a dalším profesím, které se setkávají s chladem, perné dny. Pro ně jsou navrženy modely zimní pracovní obuvi, které jsou vhodné do sněhu a do chladných dní, kdy se teploty pohybují kolem nuly nebo pod ní a je vlhko a zima. Dobrou volbou je zimní pracovní obuv STRONG PROFESSIONAL TIGROTTO s výrazným vzorkem podrážky chránícím proti uklouznutí, je zateplená, voděodolná a vybavená i dalšími ochrannými prvky.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Kompletní ochrana s dalšími ochrannými pracovními pomůckami

Nyní už víte, jaká pracovní obuv je pro vás nejvhodnější, takže můžete popřemýšlet i nad dalšími ochrannými prostředky, jako jsou například pracovní oděvy. Pokud už máte vybráno nebo naopak potřebujete poradit, obraťte se na odborníky, které najdete u specialisty na prodej osobních ochranných pracovních pomůcek, společnosti TOMIS CZ.

Víme, jaké boty do roboty jsou vhodné právě pro vaši profesi

Mohlo by vás zajímat:

Pracovní oděvy Assent – oblečení od řemeslníků pro řemeslníky

O angelo

Shlédněte také

Oslňte krásnými vlasy. Pomohou vám vlasové příčesky

Oslňte krásnými vlasy. Pomohou vám vlasové příčesky

Dnes to není nic nenormálního. Mnoho žen nosí prodloužené či zhuštěné vlasy, jen to nepoznáte. …