Dopřejte si kvalitní slivovici

Obsah

Vitamin S neboli slivovice je pálenkou oblíbenou nejen na Moravě. Její milovníci ji užívají v čisté podobě i s různými bylinkami. Rozhodně ale neplatí, že čím více jí je, tím je zdravější.

Voňavý skvost naší země

Právem platí slivovice za alkoholový skvost naší země. Nadchnout dokáže svou čistotou a nezaměnitelnou vůní. Lahodná vůně švestek se v ní snoubí s kvalitním alkoholem. Poctivá slivovice obsahuje pouze švestkový destilát a vodu. Bohužel se často setkáváme s alkoholem pančovaným, který kvalitní není. Proto je potřeba mít ověřené zdroje. Jakmile ve složení najdeme líh v jakékoliv podobě, je to špatně. Na 1 litr slivovice se spotřebuje asi 10-14 kg zralých švestek, záleží na jejich cukernatosti.

Příznivé účinky slivovice

Malé množství alkoholu může mít příznivé účinky, uznávají to i lékaři. Zvyšuje spalování tuků, roztahuje cévy a zpomaluje sklerotizací cév. Doporučuje se ale jen čistý kvalitní destilát, nejlépe uskladněný několik let. Taková slivovice musí po zapálení hořet. 52% slivovice je optimálním prostředkem k přípravě domácích bylinných tinktur. Pár kapek tinktury denně může mít blahodárné účinky. Ideální je pít slivovici ráno.

Slivovice zevně

Nejen zevnitř lze slivovici užívat. V kombinaci s plody nebo květy jírovce maďalu (necháme je ve slivovici vylouhovat) ji můžeme vyzkoušet na únavové bolesti dolních končetin. Máta a mentol ve slivovici se zase hodí jako mazání a obklady na bolavé klouby. Zanícená místa můžeme vyzkoušet potírat slivovicí s měsíčkem nebo tymiánem.

Kde ke slivovici přijít?

Nemáte možnost si vypálit vlastní slivovici, ani známé, kteří se výrobou této pálenky zabývají? Vůbec si nemusíte zoufat. Pořídit ji můžete dokonce přes internet. Obchod PanAlfréd.cz rozváží po Praze zdarma, jedná se pouze o kvalitní českou slivovici, které můžete věřit.

O angelo

Shlédněte také

Teplé červnové počasí láká k víkendovým pobytům pro dva

Zážitkové wellness pobyty pro dva jsou obvykle skvělým způsobem, jak si udělat čas na svou …