Parka je jistota v pánské šatně. 5 důvodů proč ji mít!

Parka je jistota v pánské šatně. 5 důvodů proč ji mít!

Obsah

Všichni ji známe!  Parka je ležérní sportovní bundo-kabát. Kdo ji měl v dobách minulých z Tuzexu či dovezenou z NDR, byl king. Oslňuje v ní nejeden herec či sportovec. Pánové už vědí: tuhle skvělou a praktickou část outfitu jsme „zdědili” po americké armádě. Dnešní pánská parka je zdokonaleným modelem legendární pilotní bundy M-65, respektive M-51, původně designované pro letce a vojáky korejské války. Ale historie této fešné bundičky je mnohem delší.

Jo, pánové, sibiřští lovci, ti věděli, jak kožíšek vymyslet! Slovo parka totiž pochází už ze 17.století z jazyka domorodého sibiřského kmene Něnců a znamená doslova „zvířecí kůže” nebo snad také „sob”. Další spojení se naskýtá s Eskymáky a jejich oděvem anorakem. Jedná se o nesmrtelný kousek.

A nádech cool testosteronové atmosféry a divokosti si nese stále v sobě. Tak chlapi sobě – a chlapi do toho! Zakoupení parky se vám stokrát vyplatí, z těchto pěti důvodů:

1. Nadčasová

Už vojáci ve Vietnamu, kterým móda musela být šumák, vypadali pořádně chlapácky právě díky ní.

Na echt mužném střihu se téměř nic za šedesát let nezměnilo. Proč? Protože není důvod! Je sexy a zároveň praktická a vysoce funkční! Zavedený styl a slušivý bestseller! Dámy potvrdí!

2. Odolná

Vydrží i nešetrné zacházení. Ne, že bychom si ničili šaty úmyslně, ale prostě nechceme být omezováni ve svých divokých aktivitách nějakou nanicovatou kvalitou. Někdy dojde u našeho oblečení náhodou k úrazu, i když naše ženy to nechápou.

Ať už potřebuje tvůj outfit odolat divoké řece, trochu víc křovinaté lesní zkratce, psímu miláčkovi nebo synovi, co se ti nečekaně pověsil na krk, tohle je jasná volba.

Parky jsou šité z pevného bavlněného plátna. Zipy, kovové druky, dvojité šití i zapínání. To nezničíš!

3. Víceúčelová

Pro vojáka, rybáře, kutila, turistu i chlapíka na romantické procházce s pěknou slečnou. Pro taťku s kočárkem, pro vodáka, dědu myslivce i pro kamaráda, co rád cestuje. Na grilovačku i na party. Pro pány, co vyznávají střídmost, avšak kvalitu. Stačí jedna na vše. A když vám náhodou manželka vyčte, že taháte stále tu samou věc, máte v záloze smrtící argument: je to prostě víceúčelová bunda.

4. Vysoce hřejivá a lehká

Je ušita z ultralehkých a parádně výhřevných materiálů. Mívá odepínací spodní část z alpaky či beránka, a superpohodlnou kapuci s kožešinou. Rukávy s vnitřním žebrováním proti chladu a stahovací šnůru v pase, která ještě víc eliminuje únik tepla a lichotí postavě. Do batohu, kufru auta, kamkoli snadno odložíš a nepomačkanou znovu nahodíš.

5. Do všech ročních období

Parku využijete po celý rok! Nejen díky odepínací vložce, ale proto, že výběr možností je nepřeberný. Například na e-shopu Bolf. Naleznete zde široký výběr modelů: přechodovou, letní, zimní, prošívanou, s koženými ozdobami, velkými kapsami, různě velkou kapucí, maskáčovou, klasickou khaki, ale i elegantní „navy” modrou, černou, která se hodí vždy, a další lákavé modely i barvy.

A co takhle zkusit odvážnou bílou? Na golfu i na rande v ní zazáříte!

 

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář