Jak naplnit cartridge? Přehledně krok za krokem

Jak naplnit cartridge? Přehledně krok za krokem

Obsah

Náplně do tiskáren jsou drahé a navíc neekologické. Ušetřete peníze a myslete na přírodu s plnicími sadami do cartridgí. Pokud jste o těchto sadách ještě neslyšeli a zajímá vás, jestli zvládnete kazety naplnit v pohodlí svého domova nebo kanceláře, pak si nenechte ujít dnešní článek!

S refill-kitem se chováte ekologicky

Tiskárnu hojně využíváme v kanceláři, ale své uplatnění najde i v domácnostech. Kazety však zatěžují životní prostředí a vzniká nadbytečný odpad, který bychom mohli eliminovat opětovným naplněním náplní. Jen pro představu – každý rok skončí na skládce asi 500 milionů tonerových i inkoustových kazet. A přitom jejich rozložitelnost se odhaduje až na tisíc let. Připadá vám toto číslo alarmující? Pak i vy můžete přispět k redukci tohoto nebezpečného odpadu.

Zkušenost s refill-kity má mj. i Reduca, provozovatelka bezodpadové mapy.

Jak naplnit vypotřebované kazety?

Vraťme se však k tomu, jakým způsobem můžete využít plnicí sady. Během okamžiku jimi doplníte inkoust do kazet a můžete je opětovně použít k tisku. Cartridge můžete takto doplňovat zhruba čtyřikrát až šestkrát. Nemusíte se obávat, že byste to nezvládli. Je to opravdu snadné a pro každého majitele inkoustové tiskárny výhodné. A jak na to? Popišme si práci s tzv. refill-kity krok za krokem!

Jak naplnit cartridge? Přehledně krok za krokem

Krok č. 1 – Zkontrolujte si obsah balení

Balení obsahuje injekční stříkačky s inkoustem, držák na kazetu, sáček s jehlou, vrták, rukavice, papírový ubrousek a přelepku na utěsnění vyvrtaného otvoru. Bez všech těchto věcí se při plnění inkoustových kazet neobejdete. Nelekejte se toho, každé balení obsahuje přehledný návod, jak postupovat. Samotné plnění není nijak složité a zvládnou ho i manuálně méně zruční lidé.

Krok č. 2 – Samotné plnění kazety

Kazetu nejprve vložte do držáku, aby inkoust nevytékal ven. Na řadu přichází práce s vrtáčkem. Vyvrtejte do kazety otvor a ostrým nožem odstraňte případné otřepy. Vezměte si rukavice pro manipulaci se stříkačkou. Sundejte krytky stříkačky, nasaďte jehlu a zasuňte ji do plnicího otvoru. Obsah injekční stříkačky pomalu vytlačte do kazety a plnící otvor poté utěsněte přiloženou přelepkou.

Při manipulaci se stříkačkou můžete potřísnit pracovní plochu, proto vám doporučujeme položit na pracovní plochu starý ručník či noviny. Možná bude zapotřebí vyčistit trysky a vypnout kontrolu hladiny kazet.

Při častějším tisku je výhodou takto plnitelných kazet jejich ekologická stránka. Představují levnou alternativu k inkoustovým náplním a z toho důvodu jsou oblíbenou variantou, jak snížit náklady na tisk. Počítejte ale s tím, že se vám využití refill-kitu vyplatí jen při častějším nakupování náplní (alespoň 2x ročně)

O angelo

Shlédněte také

5 způsobů, jak přichytit kabely

Nabíječky rozptýlené na stole, bludiště kabelů na podlaze – kdo nezná tento problém? Všichni rádi …

Napsat komentář