Saunování a infrasaunování v létě

Saunování a infrasaunování v létě

Obsah

Léto bohužel neznamená pouze zářivé sluneční paprsky, vysoké teploty a vodní radovánky, jak si ho idealizujeme ve svých vzpomínkách. Léto je také senná rýma, pylové alergie a nemoci z nachlazení. Všem uvedeným nepříjemnostem lze jednoduše a velice pohodlně předejít. Základem je posilování vlastního imunitního systému. Velice účinně působí preventivní otužování, případně saunování.

Sauna pro posílení imunity

V klasické finské sauně dosahuje teplota kolem 100 °C. Jednotlivé saunovací cykly trvají zhruba deset až patnáct minut, kdy se naše tělo důkladně prohřeje a zpotí. Na tuto horkou fázi navazuje proces zchlazení organismu a následný krátký odpočinek. Odborníci doporučují uvedený koloběh opakovat maximálně třikrát. Naše tělo se v průběhu saunování zbaví pomocí potu odpadních látek. Tím dochází k blahodárnému očištění organismu a jeho regeneraci. V důsledku střídání teplot se podporuje tělesná termoregulace a zároveň dochází k otužování. Saunování bychom se měli vyvarovat při akutních onemocněních. Kardiakům a lidem s vysokým krevním tlakem, žilní nedostatečností a epilepsií je doporučováno konzultovat vstup do sauny s lékařem.

Saunování a infrasaunování v létě

Lidé s chronickými nemocemi upřednostňují infrasaunu

U takovýchto pacientů je vhodnější použít infrasaunu, neboť u infrasaunování nedochází k tak vysokým teplotám a není nutné následné prudké ochlazení organismu. V infrasauně se teplota pohybuje v rozmezí mezi 40 až 60 °C. Zatímco v klasické finské sauně absolvujeme dvě až tři kolečka, v infrasauně postačí jedno po dobu patnácti až pětačtyřiceti minut. Ochlazovací fáze může zcela odpadnout, případně postačí pouhé omytí vlažnou vodou. Účinky jsou však velice podobné – detoxikace a relaxace organismu, prokrvení pokožky, posílení imunitního systému a celkové omlazení.

Léto ve znamení relaxace

I v horkém létě si rádi dopřejeme odpočinek v podobě pobytu v rozehřáté sauně. K moři jedeme jen na pár dní v roce, avšak příjemné uvolnění v rozehřáté sauně, kde se pozvolna odpařuje podmanivá vůně éterického oleje a my cítíme, jak z nás zvolna spadává veškerý stres, odplouvají starosti a tělo se rozplývá, nás nabudí novou energií kdykoliv. Právě v létě je třeba si co možná nejvíce oddychnout a načerpat síly potřebné do dalších dní.

O angelo

Shlédněte také

Plánujete zahradu?

Plánujete zahradu?

Je léto, a to je nejvhodnější období pro stavební práce, a to nejen pokud jde …

Napsat komentář