Umělý trávník zná většina z nás pouze jako náhradu živého trávníku na fotbalových či jiných hracích plochách. Jeho účelem je možnost provozování sportu po celý rok. Ovšem umělý trávník pro celoroční používání je ideální krytinou i pro jiné účely.
Můžete jej použít jak v interiéru, tak ve venkovních podmínkách. Je vhodný na střešní terasy, balkóny, verandy, ale i zahrady. Zejména v místech, kde je velká pochozí frekvence, jako jsou plochy kolem bazénů, chodníků či příjezdových cest k domu či ke garáži. Všechny plochy opatřené umělým trávníkem zůstávají přirozeně zelené po celý rok. Umělé trávníky se vyznačují dlouhou životností s nízkými provozními náklady. Většina z nich má drenážní otvory pro lepší odvod vody.
Výhody umělého trávníku
Pořídíte-li si na svou zahradu umělý trávník, budete moci zapomenout na vyšlapaná místa, sekání, hnojení, hubení škůdců a další problémy, které zabírají mnoho času a vyžadují pravidelnou péči. Umělé zatravnění je jednoduchým řešením, které navíc nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Stačí umělou plochu jen trochu postříkat vodou či zlehka shrabat listí, a trávník je zase jako nový. Jako zábrana proti prorůstání plevelů se používá geotextilie, která zabraňuje průchodu plevelů a živé trávy, ale zároveň jsou v ní i v travině dostatečně velké otvory na odvodňování.
Využití umělého trávníku
Díky široké nabídce sortimentu a vlastnostem umělých trávníků, se naskýtá celá řada možností jejich využití. Kromě praktického účelu se mohou stát hezkou dekorací zahrady. Umělou trávu můžete samozřejmě kombinovat s živou trávou a umístit ji hlavně na riziková místa, kde hrozí sešlapání a znehodnocení živé trávy. Další možností je využívat umělý trávník pro sportovní i rekreační účely. Můžete si položit umělý golfový green, nebo uměle zatravnit nejrůznější sportoviště. Praktickým a zároveň dekorativním dojmem působí umělý trávník nahrazující rohožku před vchodovými dveřmi do domu.