Kde sehnat sušené květiny na věnce a podzimní výzdobu?

Podzim je obdobím, kdy nás příroda doslova láká, abychom využili, co nám dává, a vytvořili si domů přírodní dekorace. Mnoho lidí to dělá. Ti líní si věnce na dveře kupují, ti kreativní sami vytváří. A kde na ně najít vybavení? Možností máte několik.

Základem pro vytvoření adventního věnce a podzimního věnce na dveře, na hrob či kamkoliv jinam je polystyrenový či jiný věnec, kolem něj budete přírodniny omotávat a lepit. Takový polystyrenový věneček stojí cca kolem 20 korun podle velikosti. Alternativou je slámový korpus. I ten se dá pořídit, případně si ho můžete sami navázat, jestli máte kde sehnat slámu.

Sežeňte si zeleň i sušené květiny

Slaměný korpus ani nemusíte ničím omotávat, ten polystyrenový ano. Poslouží k tomu buď větvičky jehličnanů (zejména na adventní věnec), nebo třeba přírodní provázek. Bílý polystyren prostě zakryjte, ať není vidět.

Pak přichází na řadu zdobení. Tady se fantazii meze nekladou, takže využijte sušené květiny, ale i sušené přírodniny, jako jsou šípky, kaštany apod. Pokud budete chtít výsledný věnec zavěsit, kaštany a jiné těžší předměty raději vynechejte. Ty se hodí na věnce, co budou stát na stole.

Tohle všechno nejlépe a nejjednodušeji připevníte tavnou pistolí, kvítky možná půjde přidělat i tenkým drátkem, který se dá zapíchnout do polystyrenového korpusu. Záleží na vás.

Kde sehnat ozdoby?

Zajděte na procházku a podívejte se, co máte k dispozici ve svém okolí. Třeba takový šípek zajisté někde objevíte. Na sušení květin je ovšem již pozdě. Můžete se pro ně vydat do květinářství, tam budou mít nejen kvítka, ale i spoustu dalších hezkých ozdob. Nebo nakupte online. Podívejte se přímo na sušené květiny – https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/ je e-shop s velmi bohatým výběrem, takže jistě něco vyhovujícího najdete i vy. Na věnci se vám budou vyjímat i sušené květiny, které v ČR vůbec nerostou.

Tip na závěr: Nádherně na věncích vypadá například skořice. Ta vám může také krásně provonět domov.

O angelo

Shlédněte také

Plánujete zahradu?

Plánujete zahradu?

Je léto, a to je nejvhodnější období pro stavební práce, a to nejen pokud jde …

Napsat komentář