Jak vyzrát na graffiti? Vyčistit a natřít!

O speciálních ochranných antigraffiti nátěrech jste možná už slyšeli. Víte však také kdy je aplikovat a jak vlastně fungují? Při jejich aplikaci a využití byste se měli řídit pár základními radami, které na svém webu sdílí například pražská firma Ars.

Antigraffiti nátěry, jak název vypovídá, jsou speciální hydrofobní nátěry, které byly vyvinuty jako speciální ochrana proti nežádoucím výtvorům nelegálních sprejerů. Jejich úkolem je vytvořit na povrchu budovy či jakékoli stavby ochranou vrstvu, která barvu nepropustí do struktury samotného povrchu. Díky tomu je pak graffiti snadno omyvatelné a nedochází k poškození chráněné plochy.

Využití tyto nátěry nacházejí zejména v centrech měst, ať už se jedná o fasády budov, sochy nebo třeba mosty. Jejich využití se však doporučuje prakticky u jakékoli nové či nově vyčištěné nebo natřené nemovitosti, která je veřejně přístupná.

Největší důraz by na jejich aplikaci měli klást majitelé těch ploch, ze kterých bylo graffiti právě vyčištěno, ale také domů, které podstoupily kompletní čištění fasád a nacházejí se v rizikové oblasti. Při samotné aplikaci by se také měl klást důraz na to, aby byl nátěr aplikován na vyčištěnou fasádu, bez nánosů špíny a nečistot.

Oba dva kroky v ochraně proti sprejerům, tedy čištění fasád a aplikaci ochranného nátěru, Vám zajistí například pražská firma Ars, která se mimo soukromé majetky dlouhodobě stará například o památky v historických centrech měst.

O angelo

Shlédněte také

Tryskání pískem: Moderní metoda čištění umělých i přírodních povrchů

Tryskání pískem: Moderní metoda čištění umělých i přírodních povrchů

Trápí-li vás vzhled fasády vašeho domu, nezoufejte. I velmi špinavá a zašlá fasáda může opět …