Víte, v čem foukaná izolace tak vyniká?

Ve stavebním průmyslu se technologie neustále zdokonalují, přičemž se myslí i na starší nemovitosti. Pokud se tedy chystáte zateplit rodinný dům po rodičích, respektive prarodičích, nadchne vás foukaná izolace, která se vyznačuje hned několika přednostmi. V následujících řádcích vám prozradíme její výhody, ale seznámíme vás také s nevýhodami.

Samotný název napovídá o aplikaci foukané izolace, přičemž izolační materiály jsou připraveny v balících, a potom se vkládají do speciálního přístroje. Uplatnění nachází zejména při izolaci vodorovných konstrukcí, navíc se rozděluje ještě na několik typů. Foukaná izolace používá buď celulózu, minerální izolaci, nebo dřevovláknitou izolaci.

Výhody

Pomocí foukané izolace se zateplují vazníkové krovy, neboť se velice snadno aplikuje do hůře přístupných míst. Dále vás potěší, že tepelná izolace je jednoduchá a poměrně rychlá na realizaci. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na přijatelnou cenu.

Popularitě se těší především izolace přírodní celulózou, přičemž se jedná zároveň o nejekologičtější způsob zateplení. Izolační materiál se bez problémů dostane i do nejmenších a pro člověka nedostupných míst. Nevznikají tepelné mosty, tudíž nehrozí vlhkost, plísně a špína. Co vás nadchne ještě více? Získáte dotaci v hodnotě až 50 procent nákladů, což už zní lákavě, nemyslíte?

Nevýhody

Stejně jako všechny způsoby zateplení, tak i foukaná izolace má nějaké nedostatky. Špatně se ověřuje tloušťka izolace a celulóza vykazuje určitý poměr sesedání.

I tak je foukaná izolace oblíbená, ostatně není se čemu divit, když předností je mnohem více. Pokud hledáte odborníka, který by vám touto metodou zateplil rodinný dům, obraťte se na společnost JK Stavby. Kromě jiného nabízí pískování trámů a sádrokartony. Oslovte profesionála, který v daném segmentu působí dlouhá léta.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář