Umělá tráva potěší nejen na oko

Obsah

Perfektně udržovaný trávník je snem každého majitele domu obklopeného zahradou. Skvělý výsledek ovšem vyžaduje spoustu práce a času, a ne vždy se vlivem nedostatku srážek a parného počasí podaří. Variantou jsou bezúdržbové umělé travní koberce, které vám v létě nezežloutnou.

V čem spočívají hlavní výhody?

Umělá tráva postupem času nemění vzhled. Proto vás svou svěží zelení budě těšit v létě i v zimě. Nevadí jí sálající slunce, urputný déšť ani závěje sněhu. Jelikož se jedná o naprosto bezúdržbovou variantu, není třeba trávník pravidelně sekat a zalévat. Travní koberce udělají parádu nejen v okolí rodinného domu, ale také na chatách a chalupách, kde není možné zajistit pravidelné zalévání trávy. Rovněž není problém je umístit na balkon, jenž krásně zútulní.

Od pravého ho na první pohled nepoznáte

Umělé trávníky se rozlišují dle výšky vlasu a materiálového složení. Ty nejkvalitnější skutečně vypadají jako opravdový trávník, který od toho pravého téměř nepoznáte ani pohmatem. Překvapí vás velmi příjemným nášlapem. Trávníky s krátkým vlasem jsou vhodné na terasy, pergoly, předzahrádky a vchody. Zpříjemní vám též chvíle u bazénu, neboť hustý podrost dostatečně zadržuje vodu a zabraňuje vnášení nečistot do bazénu.

Pokládka a údržba

Budete-li umisťovat travní koberec na tvrdou plochu, jakou jsou například beton nebo dlažba, volte variantu s nopky. Jelikož jsou všechny umělé trávníky propustné, nenasakují vodu. Ta jimi přirozeně proteče. Pokud pod nimi není půda, je třeba zajistit přirozený odtok vody, aby se na trávníku nevytvářely velké kaluže, jež by ho mohly časem znehodnotit. To se může stát při velkých mrazech, kdy voda v kaluži zmrzne a led se poté začne rozpínat. Právě malé nopky na spodní straně koberce se o správný odtok vody postarají. Co se týče údržby, vystačíte si se smetákem, vysavačem a hadicí.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář