Ušetřete si náklady a starosti s chytrým výběrem náplní do tiskáren

Obsah

Tisknout dokumenty potřebujeme téměř denně i přesto, že je v dnešní době moderní elektronizace a sdílení dat přes internet. Náklady na tisk se na první pohled mohou zdát jako zanedbatelná částka, ale v rámci úspor ji můžete ještě snížit. Stačí chytře vybírat náplně a dodržovat několik důležitých zásad.

Přesně do vašeho typu tiskárny

Důležitá zásada spočívá v dodržování kompatibility mezi náplní a tiskárnou. Nesnažte se do svého stroje dávat jiné náplně, než které určil výrobce. Kromě originálních a často poměrně drahých tonerů do tiskáren existují i levnější kompatibilní náplně. Ty jsou v souladu s potřebami daného typu tiskárny a dosahují dostačující kvality. Výrazným rozdílem je však o poznání nižší cena. Za čas používání levnějších náplní můžete ušetřit nejenom desítky, ale i stovky korun.

Výhodný poměr ceny a kvality

Cílem efektivního tisku je dosáhnout co možná nejnižších nákladů na jednu stránku tištěného textu. Záleží i na tom, jestli je vaše tiskárna inkoustová nebo laserová. Inkoustové kazety a jejich ceny si prohlédněte zde. Výhodné nabídky se vám vyplatí hlavně v případě, že potřebujete větší počet náplní, případně nakupujete do firmy. Ale i pro jednotlivce je rozdíl značný. V dobrém obchodě seženete kvalitní náplně za přijatelné ceny. Stačí jenom umět hledat.

Pohodlně seženete z domova

Nakupovat můžete v kamenných obchodech, ale snadněji si vyberete na internetu. Jednoduše zadáte svůj typ tiskárny a v tomto e-shopu si objednáte přesně takové tonery, jaké potřebujete. Následně stačí objednat a během krátké doby dorazí balíček i s novými náplněmi. Výhodou vybírání na internetu je i fakt, že si mezi sebou porovnáte ceny v jednotlivých e-shopech, což by při obcházení kamenných obchodů zabralo podstatně více času a námahy. Pro vybírání z kompatibilních a originálních tonerů si nezapomeňte ověřit značku a typové číslo vaší tiskárny.

O angelo

Shlédněte také

5 způsobů, jak přichytit kabely

Nabíječky rozptýlené na stole, bludiště kabelů na podlaze – kdo nezná tento problém? Všichni rádi …