Podle čeho vybrat svářečku?

Podle čeho vybrat svářečku?

Obsah

Chystáte se vybrat správnou svářečku, ale nevíte, na jaké atributy se zaměřit? Poradíme vám, jaké vlastnosti by měla mít, a především na jaké veličiny se během výběru zaměřit. Jaký typ přístroje bude ten nejlepší pro vás?

Zatěžovatel je nejdůležitější

Když vybíráte svářečku, jako nejdůležitější hodnota se jeví zatěžovatel. Toto kritérium je určující pro úspěšné svařování. Pro to, abyste si vybrali tu nejlepší svářečku, budete potřebovat zjistit hodnotu průměru elektrody, kterou budete násobit hodnotou čtyřicet. Zde vám vyjde hodnota proudu při sváření, kterou bude vaše svářečka muset dodávat, aby bylo vaše svařování efektivní. Zde byste měli počítat se zatěžovatelem alespoň šedesát procent. Svařování tak bude skutečně efektivní.

Typ přístroje

Svařování je příjemná činnost, zejména pokud máte po ruce kvalitní přístroj, a pokud jste absolvovali svářečský kurz. Když vybíráte svářečku, měli byste se zaměřit na její typ a funkce, které je schopná zajistit. Například svářečka MMA bude svařovat elektrickým obloukem za použití obalovaných svařovacích elektrod. TIG svářečky používají netavitelnou wolframovou elektrodu. Svařování pomocí metody MIG/MAG vám zajistí automatizované podávání svařovacího materiálu.

Svařovaný materiál

Víte, jaký materiál budete svařovat nejčastěji? Pokud se bude jednat o ocel běžné tloušťky nebo rozměrů, výše zmíněné svářečky vám budou bohatě stačit. Pokud se chystáte svařovat různé materiály pomocí jednoho přístroje, měli byste zkontrolovat, zda to vámi vybraná svářečka umožňuje. Správným přístrojem dokážete bez problémů svařovat celou řadu materiálů velmi profesionálním způsobem.

V neposlední řadě je nutno vybírat také velikost a hmotnost daného přístroje. Budete svařovat stále na stejném místě, nebo hledáte přístroj, který s vámi bude moci cestovat? I tento atribut je pro výběr velmi důležitý. Obecně platí, že svářečky, které mají více funkcí, jsou větších rozměrů i hmotností. Kompaktní přístroje, které se snadno převážejí, zase nenabízejí tolik funkcí.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář