Podle čeho se vybírá svářečka pro domácí i profi využití?
svářečka CO2

Podle čeho se vybírá svářečka pro domácí i profi využití?

Obsah

Už víte, že bez svářečky se ve své domácí dílně neobejdete. Anebo vás nebaví v práci pořád někoho prosit, aby vám svařil určité součástky, díly nebo velké kusy kovu. Poradíme vám pár triků, podle čeho si můžete konkrétní svářečku vybrat. Podstatné jsou i znalosti konkrétních pojmů a zkratek, které se u svářečky uvádějí.

Vybíráme svářečku s různými funkcemi na sváření rozdílných materiálů

Jednak byste měli vědět, jaké materiály budete chtít svařovat. Na svařování oceli s normálními rozměry si vystačíte se svářečkou typu MMA, MIG-MAG a TIG. Na hliník a slitiny se více hodí svářečka s funkcemi TIG/AC/DC, LIFT/HF, Duty Cycle a Balance. Svářečky s označením Pulse, PoP, Slope Down, Short Arc, Spray Arc a Bi-Level vám pomůžou ke svaru tlusté oceli. Někdy je třeba svařit více rozdílných materiálů, pro takovou činnost jsou určeny přístroje s hodnotami Slope Down, AC/DC, Pulse, 2T-4T, Pulse, PoP a Synergy.

Podle čeho se vybírá svářečka pro domácí i profi využití?

Co znamenají výrazy MMA a MIG-MAG?

MMA – Metal Manual Arc je ruční metoda, kdy se svařuje elektrickým obloukem s využitím obalovaných elektrod. AC/DC je zdrojem napětí, jež může být střídavé (AC) nebo stejnosměrné (DC). Střídavé napětí využívají trafosvářečky a stejnosměrné zas invertory. MIG-MAG je stylem sváření v ochranné atmosféře, při němž se přídavný materiál plynule přidává do místa svaru. Metody MIG-MAG se využívá například v automobilovém průmyslu pro svary karosérií nebo v jiných průmyslových oborech pro svařování slabých plechů i jeklů.

Výběr podle výše svařovacího proudu a výkonové využitelnosti

Konkrétní svářečka i svářečka co2 se nevybírá pouze z hlediska výše maximálního svařovacího proudu, ale i výkonové využitelnosti – zatěžovatele. Protože se svařuje v desetiminutových cyklech, zatěžovatel ukazuje v procentech, jak dlouho můžeme pracovat a kolik minut je třeba svářečku chladit.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …