Výkopové práce a bezpečnost. Pozor na rizika

Výkopové práce a bezpečnost. Pozor na rizika

Výkopové práce jsou tím prvním do čeho se vrhnete, pokud se rozhodnete postavit dům či bazén. Aby však další činnosti měli kvalitní základy, neměli byste nad nimi jen mávnout rukou. Naopak byste se měli vynasnažit, aby byly výkopové práce provedeny co nejlépe. I proto si raději na pomoc povolejte profesionální firmu. Ta navíc má na paměti rizika, jež se vztahují na bezpečnost práce.

Podle posledních statistik je stavebnictví tím nejrizikovějším oborem. Mluvíme však o odvětví, bez kterého bychom se neobešli. Úkolem každé společnosti je proto myslet na zdraví svých pracovníků. Je zapotřebí dodržovat jednoduchá pravidla, díky kterým se minimalizují bezpečnostní rizika při této činnosti.

Mezi nejčastější rizika při výkopových pracích patří

Pokud bychom měli zmínit nejčastější bezpečnostní rizika, která se týkají výkopových prací, zmíníme kupříkladu pád osoby do výkopu, což je často zapříčiněno špatným zabezpečením okrajové stěny. Dále mezi ně patří sesuv svislých stěn výkopu, k čemuž dojde v důsledku nedokonalého, nebo dokonce žádného zpevnění.

Při výkopových pracích také dochází k zasypání osoby při podkopávání bočních stěn, dále dochází k pádu materiálu z okrajů stěn jámy či k otrávení plynem z narušeného potrubí.

K úrazům a černým scénářům nejčastěji dochází

Výkopové práce jsou však kategorií mnoha pracovních činností. Při některých jsou černé scénáře daleko drastičtější a děsivější než v jiných situacích. Pokud bychom měli zmínit místa, kde při výkopových pracích dochází k největšímu množství úrazů, zmíníme práce v místech, kde se vyskytují tekoucí písky, dále pak práce se silně prašnými materiály či práce, při kterých se využívají výbušniny.

Velmi nebezpečné jsou také zemní nebo výkopové práce, kde vedou energetické sítě. Či práce, které se nachází pod úrovní vodní hladiny.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář