Je zima a auto nestartujte? 3 tipy, co udělat

Obsah

Když venku mrzne, může se snadno stát, že ráno prostě nenastartujete. Na vině bývá hodně faktorů, ale je jasné, že jde o situaci, které je dobré předcházet. V článku najdete tipy pro prevenci a zároveň rady pro situace, kdy už vozidlo startovat nechce.

Prevence proti chladu

Vhodnou strategií je umístění vozidla do garáže, kde přeci jenom není tak nízká teplota v porovnání se stáním venku. Možná i díky tomu se vám nestane, že ráno prostě nenastartujete. Mezi další preventivní opatření v případech, kdy příliš často nejezdíte a auto jenom stojí doma, patří i dobíjení akumulátoru. Vlivem hodně nízkých teplot totiž dochází ke ztrátám energie. Dobitím autobaterky prodlužujete její životnost a snižujete riziko, že se úplně vybije.

TIP: půjčovna Tesla

Stará autobaterie to nezvládne

Pokud máte ve vozidle starší autobaterii, může se klidně stát, že to bude její poslední zima. Vlivem chladu se totiž může značně snížit i zbývající dostupná kapacita baterie a prostě se stane, že nenastartujete. Jde o nepříjemný problém, který však nemá složité řešení. V případě, že je problém opravdu ve staré baterii s nedostačující kapacitou, stačí si vybrat novou autobaterii a jednoduše vyměnit. Výhodou je fakt, že dnes autobaterie nakoupíte klidně i z pohodlí domova přes internet. Pozornost věnujte hlavně výběru vhodného typu akumulátoru podle vašeho vozidla.

Hledejte problém jinde

I přesto se však stane, že vozidlo stále nestartuje. Tehdy nezbývá nic jiného, než hledat jinou příčinu. Na vině může být poškozený startér či nefunkční alternátor. Také se občas stane, že nějaké zvíře překousalo kabel. V takovém případě se mohou hodit svařovací dráty. Obecně se však jedná o složitější opravy, které je lepší nechat na odbornících v automobilových servisech pro jistotu spolehlivě funkčního výsledku.

O angelo

Shlédněte také

Teplé červnové počasí láká k víkendovým pobytům pro dva

Zážitkové wellness pobyty pro dva jsou obvykle skvělým způsobem, jak si udělat čas na svou …

Napsat komentář