Jak si vybrat tu správnou leteckou školu?

Jak si vybrat tu správnou leteckou školu?

Jak si vybrat tu správnou leteckou školu?V České republice je leteckých škol nespočet. Samotný výběr letecké školy není nijak složitý, ale je třeba dávat si pozor a nezlákat se nabídkami nejlevnějších letů, řadou dárků a leteckých průkazů za měsíc. Hned na začátek je třeba se sami sebe zeptat – co od letecké školy očekáváte?

Tato otázka je důležitá pro výběr typu školy.  Výcvik pilota můžete absolvovat v aeroklubu anebo letecké škole. Aerokluby jsou pozůstatky socialistických svazarmů a nachází se zpravidla u každého letiště. Funguje na bázi příspěvků od členů, a aby se člověk mohl stát pilotem, musí odsloužit systém brigád, tzv. různé práce na letišti a teprve potom je mu nabídnut výcvik, či půjčení letadla za nižší cenu. S osobním přístupem se nedá počítat.

Oproti tomu jsou letecké školy, pro které jsou jejich žáci klienti a podle toho se k nim taky chovají. Klienti za své vynaložené prostředky očekávají ten nejlepší servis, proto je v zájmu školy poskytnout žákovi důkladný výcvik a snaží se mu vyhovět v mnoha ohledech. U leteckých škol vás také čekají nová letadla a vybavení.

 

Nejlevnější není vždy nejlepší

Létání je poměrně drahý koníček, proto je logické, že řada lidí, obzvláště studentů, bude chtít co nejvíce ušetřit. Cena by neměla být ale jediným faktorem výběru.  Řada leteckých škol totiž skrývá za svými cenami poplatky. Před výběrem je tedy lepší si zjistit dodatečné informace, jako příklad lze uvést cenu za vypůjčení letounu včetně paliva nebo cenu učebních materiálů. Některé letecké školy také počítají do placeného výcviku dobu strávenou přípravou na zemi.

Popularita a lokalita letecké školy hraje jednu z klíčových rolí. Pokud například bude pršet a let se nebude moci uskutečnit, strávili jste zbytečně dlouhou dobu dojížděním. Velká popularita letecké školy vám nemusí hrát vždy do karet, jelikož se může stát, že letouny budou rozpůjčované nebo instruktoři nebudou mít čas.

V neposlední řadě se zaměřte na instruktory a prověřte si, kde studovali, jak dlouho se věnují letectví a samozřejmě si vyhledejte reference.

Jak můžete vidět, výběr letecké školy zahrnuje víc než jen slepou registraci do té nejbližší. Tak co, už máte vybráno?

O angelo

Shlédněte také

Teplé červnové počasí láká k víkendovým pobytům pro dva

Zážitkové wellness pobyty pro dva jsou obvykle skvělým způsobem, jak si udělat čas na svou …