Zájem o pronájem stavebních strojů roste

Zájem o pronájem stavebních strojů roste

Koupit, nebo pronajmout. Pokud se takto rozhodujete u věci, která stojí několik milionů, zajímá vás zejména poměr cena/výkon. A ten mají půjčovny vynikají.

Zájem o půjčování nářadí a stavební techniky roste. A to i přes fakt, že ceny zůstávají stále stejné. Čísla ale ukazují, že pronájem stavebních strojů je v porovnání s jeho koupí levnější. Alespoň z dlouhodobého hlediska.

Půjčovny jsou populární u velkých firem

Vysypat z peněženky několik milionů za nákup stavebních strojů nemůže jen tak někdo. Šikovný pár rukou se ale naštěstí dá zpeněžit i bez těchto investic. Zajímavou alternativu přináší půjčovna stavebních strojů. Praha a místní živnostníci využívají těchto služeb v čím dál větším množství. V dlouhodobém horizontu je to totiž výhodnější než v případě koupě.

I když je pronájem výhodný pro všechny strany, nejčastěji ho využívají velké stavební firmy. Podle dostupných statistik pouze 15 procent z obratu půjčoven připadá na živnostníky či menší společnosti, 10 procent pak na soukromé osoby. Zbytek potom obstarávají velké stavební firmy. Velký zájem tak zaznamenává nejedna půjčovna manipulační techniky. Praha, Brno, Plzeň – nezáleží na městě, zájem je totiž po celé republice.

TIP:  hydraulické a pevné svahové lžíce

Co všechno si můžete půjčit

Mezi fyzickými osobami je poptávka zejména po drobnějším nářadí a technice. Nárůst popularity zaznamenala leckterá půjčovna kompresorů. Praha ale hlásí velký zájem i o další nářadí a pomůcky. Například záložní zdroje elektrické energie také nabízí mnohá půjčovna. Elektrocentrála Praha tak patří mezi nejpopulárnější věci z půjčoven.

Půjčovny dále nabízejí:

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář