Záclony a závěsy

Záclony a závěsy

Obsah

Závěsy a záclony dokážou váš byt nejen zútulnit, ale při vhodném výběru mu také dodají šmrnc. Uvažujete, že i váš interiér doplníte nebo obměníte? V současné době je nabídka obrovská a stále se rozšiřuje. Můžeme vybírat z nepřeberného množství materiálů, vzorů, ale i barev. Ke každému stylu se hodí i jiný způsob ušití.

Než půjdete vybírat, zkuste se zamyslet nad tím, jaké barvy a odstíny převládají ve vašem bytě, zda se objevují nějaké vzory, např. geometrické nebo květinové, v jakém stylu je váš interiér zařízený, zda je klasický, moderní nebo třeba retro.

Záclony a závěsyV neposlední řadě byste si měli ujasnit, jaký typ záclon se vám líbí. Je to jemná lesklá organza, hustě tkaný voál, zvrásněný cash nebo luxusně vyšívané záclony? Klasikou samozřejmě zůstávají záclony bílé, ale neobávejte se ani barevných kombinací. Jen mějte na paměti, pokud převládají studené barvy interiéru, volíme i studené odstíny barev na záclonách a u teplých interiérů zase teplé odstíny.

Také záleží, do jaké místnosti vybíráme, pro obývací pokoj nebo kuchyni volte spíše propustnější typy, které do místnosti pustí více slunce. Barevně jsou proto ideální bílé nebo krémové.

Kombinování vzorů

Řiďte se pravidlem, že se vzory by se to v interiéru nemělo přehánět. Je vhodné, když jeden vzor dominuje, například výrazný vzor na sedačce, vzor na tapetě, koberci či zácloně. Zbývající plochy by již měly být neutrální.

Typy záclon

Organza je nejluxusnější typ záclon, je tkaná z jemných vláken velmi hustě, látka však zůstává průhledná. Záclony působí lehce a vzdušně.

Záclony a závěsyVyšívané záclony působí zdobně a využívají se spíše do klasických interiérů.

Hladké záclony se v současné době používají hlavně k vzorovaným závěsům.

Závěsy

Tento bytový doplněk se hodí spíše do prostorných pokojů s vysokými stropy a velkými okny. Nicméně i závěsy mají svou praktickou funkci, takže je nezavrhujte. Můžou vás ochránit před ostrým sluncem, dodají místnosti intimitu, mohou být i skvělým tepelným izolantem.

Nemusí však sloužit jen k zakrytí oken. Voděodolný závěs barevně sladění s doplňky v koupelně nejen ochrání před potopou při koupání, ale stane se stylovým kouskem u vany.

O Makawiel

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář