Mostové jeřáby ze Zlína

Mostové jeřáby ze Zlína

Obsah

Každého malého kluka, ale i jeho tátu fascinují velké pohyblivé mechanické hračky, jako jsou bagry, nákladní auta, míchače betonu a samozřejmě jeřáby. Žádná stavba či rekonstrukce by se neobešla bez těchto úžasných pomocníků. Většinou máme na mysli vysoký jeřáb s dlouhým ramenem, který přenáší lehce i velké panely a další části nové budovy. Pohybují se buď na kolejích, takže se jedná o variantu pojízdnou, nebo jsou ukotveny k zemi na patkách, což je varianta statická. Kromě staveb se však jeřáby uplatňují i v průmyslových halách. Zde máme na mysli zcela jiné typy jeřábů a sice jeřáby portálové, otočné a zejména mostové jeřáby.

Charakteristika mostových jeřábů

Mostové jeřáby ze ZlínaMostové jeřáby pokrývají celý prostor, nad kterým jsou postaveny. Mají maximální stabilitu a zatížení jeřábové dráhy je minimální. Přenášené břemeno se pohybuje s minimálním rozkmitem díky možnosti nastavit rychlost pro svislý i podélný pohyb. Konstrukce jeřábu je vyrobena z ocele. Břemena jsou zdvihána pomocí řetězových nebo lanových kladkostrojů a k ovládání slouží závěsný ovladač nebo lze jeřáb ovládat na dálku pomocí radiových vln.

Jaké jsou parametry

Tento druh jeřábů je určen do průmyslových hal, kde je třeba přenášet těžké komponenty nebo hotové výrobky, do hal výrobních, montážních a skladovacích. Hala ovšem musí mít pevnou stropní konstrukci, aby se mohly mostové jeřáby nainstalovat. Jejich rozpětí je až 25 metrů, a to jak u jednonosníkových tak u dvojnosníkových jeřábů. Prvně jmenovaný má nosnost 25 tun a druhý unese dokonce až 50 tun. Pevnost jeřábů je zajištěna převážně válcovanými profily. Přenášená břemena se nemohou rozkmitat nebo rozhoupat, jelikož podélné i svislé pohyby mají dvojrychlostní ovládání, které je ještě vybavené frekvenčním měničem otáček regulací rychlosti.

Kdo je výrobcem

Je to zlínská společnost Ganas, která v roce 1992 navázala na tradice Baťových závodů. Ve třicátých letech minulého století totiž Baťa vybudoval strojírenskou halu, kde se vyráběly výtahy a jiná zdvihací zařízení pro potřeby podniku a města. Právě na tuto tradici firma Ganas navázala a dnes již vyrábí, rekonstruuje a opravuje nejrůznější zdvihací zařízení. Zaměřuje se nejen na mostové jeřáby, ale i na jeřáby otočné a portálové a také na výtahy. Kromě toho také vyrábí vázací prostředky lanové, řetězové a textilní, dále pojízdná zdvihadla a další výrobky související se zvedáním břemen.

O Makawiel

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …