Využijte domácí zásoby jako kosmetiku

Obsah

V domácím prostředí narazíte na spoustu surovin, které se využívají i v kosmetické oblasti, například k ošetření pleti, na vlasy, ale klidně i jako peeling. Slyšeli jste o blahodárných účincích kávy, zeleného čaje a medu? Uvedené složky jsou totiž součástí mnoha kosmetických přípravků.

Káva v kosmetice

Velice oblíbená je kávová kosmetika, přičemž bobule zelené barvy z kávovníku arabského obsahují kyselinu chlorigenovou i kofein. Zmíněná látky jsou antioxidanty. Stejně tak je káva známá regeneračními a vyživujícími účinky. Současný trh nabízí především kávové peelingy a oleje, jež pomáhají proti celulitidě, prokrvují pokožku i zabraňují předčasnému stárnutí.

Zelený čaj

I zelený čaj je antioxidant, jenž má pozitivní dopad na pleť a vlasy. Ochraňuje totiž před volnými radikály, dále také hydratuje a zklidňuje pokožku. Zelený čaj odstraňuje nečistoty z pleti a pomáhá proti pigmentovým skvrnám. V neposlední řadě se doporučuje starším ženám, protože zelený čaj se svými látkami potlačuje projevy stárnutí a zabraňuje tvorbě vrásek.

Jestliže vás trápí suché a lámavé vlasy, v takovém případě sáhněte po vlasové kosmetice se zeleným čajem, protože ta hydratuje, dodává vlasům lesk i objem.

Medová kosmetika

Včelí med nachází také uplatnění v kosmetickém průmyslu, přičemž v medu jako takovém je spousta vitamínů, a to skupiny B, C, D, E, H a K. Dále má med spoustu minerálních látek a enzymů, které jsou vhodné na regeneraci kůže. Med dokáže zklidnit podrážděnou pokožku. I vlasům dodává potřebné živiny.

Chcete tedy svému tělu dopřát to nejlepší na trhu? Sáhněte po kosmetických přípravcích, které obsahují vskutku prospěšné látky. Dávejte si vždy pozor na složení, aby v seznamu nebyla surovina, která by mohla vaši pokožku naopak podráždit. S medovými a kávovými produkty rozhodně neuděláte chybu, ba naopak.

O angelo

Shlédněte také

Každý milovník ručních prací uvítá výhodné ceny materiálů i pomůcek

Každý milovník a milovnice ručních prací potřebuje jak kvalitní druhy materiálů, tak i potřebné pomůcky. …

Napsat komentář