Pusťte se do stavby terasy s Gardina.cz

Jaro je tady a vy byste si chtěli užívat terasu? Že žádnou nemáte? Na řemeslníky už nespoléhejte. Jejich termíny bývají o tomto čase již obsazeny na rok dopředu. E-shop Gardina.cz je však dobrý parťák pro každého, kdo se neštítí vyhrnout si rukávy a postavit si terasu svépomocí.

Vážně to zvládnete!

Když víte, co ke stavbě terasy potřebujete a kde vše koupit, je to snadné. Dobrý kutilský obchod vám dnes nenabídne jenom materiál, ale rovněž dobré rady, jak na stavbu. I proto jsou stále populárnější online kutilské obchody. I e-shop Gardina.cz funguje jako portál pro komunitu, která hledá potřebné informace třeba právě k tomu, jak postavit vlastnoručně terasu. Víte, na co si dát při stavbě terasy pozor?

Rozhodně si dobře zvolte orientaci terasy, pokud jde o světové strany. Důležitý je výběr materiálu – doslova do posledního šroubku, či přesněji, v tomto případě do posledního vrutu. U terasy, která nám má dlouhodobě době sloužit, je nutné dodržet i další pravidla. Dbejte na dobře připravený podklad, ale i na dodržení správných dilatačních spár mezi prkny. K tomuto účelu vám skvěle poslouží distanční podložky i granulátové podložky pod terasu. Zjednodušují montáž, chrání dřevo a výrazně prodlužují životnost terasy.

Terasa jako od profíků

S profi pomůckami se to staví! Postavte terasu jako profesionálové. K tomu vám dopomohou rektifikační terče. Díky nim snadno vyrovnáte terasu, i když ji stavíte na ne zcela rovném povrchu. Zatímco granulátové podložky dorovnají malé rozdíly, rektifikační terče i ty větší. Dobré příslušenství k terasám je základem funkční terasy s dlouhou životností. Tu prodlužují již zmíněné rektifikační terče, správný výběr prken na terasu, ale i vhodné nerezové vruty. Dřevo pracuje, a tak je pro jeho uchycení zapotřebí k tomu uzpůsobených vrutů, u kterých nehrozí, že se jim třeba utrhne po čase hlavička vlivem silného pnutí, jež způsobuje „pracující dřevo“.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář